środa, 11 stycznia 2017

Bioróżnorodność Polski na kamieniach i dachówkach malowana


Warsztaty malowania kamieni i starych dachówek (farby akrylowe) - tematem są gatunki roślin, grzybów i zwierząt, żyjących w Polsce. Można przynieść ze sobą umyty kamień lub starą dachówkę. Zobacz cały program Nocy Biologów.

Warsztatom towarzyszy wystawa wcześniej pomalowanych dachówek (przed budynkiem Biblioteki Uniwersyteckiej oraz przed budynkiem Collegium Biologiae): Bioróżnorodność na dachówkach malowana

Noc Biologów to dobra okazja do podsumowania dachówkowych plenerów. Wystawa poplenerowa pt. "Bioróżnorodność na dachówkach malowana" połączona jest z warsztatami malowania na dachówkach i kamieniach. Malować będziemy różnorodność biologiczną Warmii i Mazur: rośliny, owady, grzyby, przyroda wiosennej łąki. Ponieważ wykorzystywane są stare dachówki to jest to forma upcyklingu w połączeniu z edukacją przyrodniczą.

Malowanie dachówek w przestrzeni publicznej to forma aktywizującej edukacji pozaformalnej w zakresie przyrody i ochrony lokalnej bioróżnorodności. Otwarte plenery malarskie odbywały się w czasie pikników naukowych w połączeniu z opowieściami o przyrodzie. Jest to interdyscyplinarna forma upowszechniania wiedzy.

Miejsce: Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska (Plac Łódzki 3), sala 324, godz. 13.00-16.00.

Na wspólne malowanie zapraszają:

Stanisław. Czachorowski, Elżbieta Wilińska oraz  Grupa A*R*T (Artystyczna Rezerwa Twórcza)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz