Strefa Absolwenta

Żyjemy w czasach kształcenia ustawicznego (przez całe życie) jak również w dobie wzrastającego znaczenia kształcenia nieformalnego i pozaformalnego. Dobrze wpisuje się to w ideę uniwersytetu jako wspólnoty uczących i nauczanych. Wychodząc z tych przesłanek zarówno pracownicy Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM, władze dziekańskie jak i obecnie studiujący chcieliby zachować kontakt i nawiaząć współpracę z absolwentami. Tak zrodził się pomysł "Strefy Absolwenta".

Co byśmy chcieli zrobić?

  • Zachować kontakt z absolwentami Wydziału.
  • Nawiązać mniej lub bardziej formalną współpracę studentów z absolwentami i absolwentów ze studentami - wszyscy od siebie się uczymy.
  • Ułatwić wzajemną pomoc absolwentów i studentów (porady, wymiana doświadczeń z perspektywy lat i pracy zawodowej, staże, wspólne przedsięwzięcia, spotkania itp.).
  • Ułatwić kontakt (w tym także biznesowy) między absolwentami z różnych lat i różnych kierunków.

Drodzy absolwenci (w tym studiów podyplomowych), napiszcie, co teraz porabiacie. Podzielcie się swoimi refleksjami na dowolny temat, podzielcie się wspomnieniami. Zachęcamy do publikowania swoich przemyśleń, pomysłów i wspomnień na niniejszym blogu (adres do korespondencji w stopce redakcyjnej, na dole strony). We wzajemnych kontaktach i komunikacji zachęcamy także do korzystania z naszej strony na Facebooku (fanpage) oraz grupy na FB. A może macie jeszcze inne pomysły i propozycje?

Niedawno powstał agregator studenckich e-potrfolio (http://biologiczne-e-portfolia.blogspot.com/). Może i absolwenci Wydziału Biologii i Biotechnologii zechcą stworzyć swoje e-portfolia i dołączyć?


Uczestniczymy także w tworzeniu Encyklopedii Przyrody Warmii i Mazur, wspólnie z Gazeta Olsztyńską. Potrzeba wielu zdjęć i opisów gatunków grzybów, roślin, zwierząt, rzek, jezior, rezerwatów przyrody. Zapraszamy do wspólnej encyklopedycznej zabawy.


Zapraszamy.


St.Czachorowski


1 komentarz:

  1. Na nk też coś jest, nawet ze zdjęciami (historycznymi). http://nk.pl/#school/126368

    OdpowiedzUsuń