Strefa Absolwenta

Żyjemy w czasach kształcenia ustawicznego (przez całe życie) jak również w dobie wzrastającego znaczenia kształcenia nieformalnego i pozaformalnego. Dobrze wpisuje się to w ideę uniwersytetu jako wspólnoty uczących i nauczanych. Wychodząc z tych przesłanek zarówno pracownicy Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM, władze dziekańskie jak i obecnie studiujący chcieliby zachować kontakt i nawiaząć współpracę z absolwentami. Tak zrodził się pomysł "Strefy Absolwenta".

Co byśmy chcieli zrobić?

  • Zachować kontakt z absolwentami Wydziału.
  • Nawiązać mniej lub bardziej formalną współpracę studentów z absolwentami i absolwentów ze studentami - wszyscy od siebie się uczymy.
  • Ułatwić wzajemną pomoc absolwentów i studentów (porady, wymiana doświadczeń z perspektywy lat i pracy zawodowej, staże, wspólne przedsięwzięcia, spotkania itp.).
  • Ułatwić kontakt (w tym także biznesowy) między absolwentami z różnych lat i różnych kierunków.

Drodzy absolwenci (w tym studiów podyplomowych), napiszcie, co teraz porabiacie. Podzielcie się swoimi refleksjami na dowolny temat, podzielcie się wspomnieniami. Zachęcamy do publikowania swoich przemyśleń, pomysłów i wspomnień na niniejszym blogu (adres do korespondencji w stopce redakcyjnej, na dole strony). We wzajemnych kontaktach i komunikacji zachęcamy także do korzystania z naszej strony na Facebooku (fanpage) oraz grupy na FB. A może macie jeszcze inne pomysły i propozycje?

Niedawno powstał agregator studenckich e-potrfolio (http://biologiczne-e-portfolia.blogspot.com/). Może i absolwenci Wydziału Biologii i Biotechnologii zechcą stworzyć swoje e-portfolia i dołączyć?


Uczestniczymy także w tworzeniu Encyklopedii Przyrody Warmii i Mazur, wspólnie z Gazeta Olsztyńską. Potrzeba wielu zdjęć i opisów gatunków grzybów, roślin, zwierząt, rzek, jezior, rezerwatów przyrody. Zapraszamy do wspólnej encyklopedycznej zabawy.


Zapraszamy.


St.Czachorowski


4 komentarze:

  1. Na nk też coś jest, nawet ze zdjęciami (historycznymi). http://nk.pl/#school/126368

    OdpowiedzUsuń
  2. Och to uczucie jak się kończy studia! Radość, duma z siebie, ulga. Ale znam takich co na jednym kierunku ani myślą poprzestać, dobrze że jest aż tyle możliwości na studia podyplomowe. Zobaczcie na tej stronie na jakich kierunkach można się dalej kształcić w Warszawie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Uważam, że obecnie studia to bardzo ważna decyzja, a ich zakończenie na pewno jest rewelacyjnym pomysłem na dalsze plany zawodowe. Macie już wybraną konkretną uczelnię? Polecam Wam sprawdzić https://wseiz.pl/uczelnia/wydzial-architektury/budownictwo-i-stopnia/ . Na pewno będziecie zadowoleni, bo uczelnia ma świetne opinie.

    OdpowiedzUsuń
  4. W obecnych czasach wybór odpowiedniego kierunku studiów jest niezwykle ważny i warto zwrócić uwagę na różne aspekty, takie jak koszty, możliwości rozwoju czy perspektywy na rynku pracy. Jeśli szukacie kompleksowych informacji, koniecznie sprawdźcie https://karierosfera.pl/ . Znajdziecie tam nie tylko rankingi uczelni, ale także poradniki i artykuły, które pomogą w podjęciu decyzji.

    OdpowiedzUsuń