piątek, 18 maja 2012

Las kocha nas… energetycznie! Konkurs fotograficzny.

Rusza II edycja konkursu fotograficznego. Fundacja Banku Ochrony Środowiska ponownie zaprasza studentów z uczelni całej Polski do podjęcia fotograficznego wyzwania. Tegoroczna odsłona konkursu przebiega pod hasłem „Las pełen energii”. Spróbujcie ją uchwycić migawką aparatu!

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie. Czekają również cenne nagrody rzeczowe.Ubiegłoroczna edycja konkursu pokazała, że relacje człowieka z ekosystemem leśnym stanowią bogate źródło inspiracji dla młodych twórców. Liczne, zgłoszone do rywalizacji zdjęcia tworzą interesujący dialog, który cały czas pozostaje otwarty, czekając na nowe głosy.

Nawiązując do ogłoszenia przez ONZ roku 2012 Rokiem Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi, organizatorzy zachęcają tym razem do skoncentrowania się na temacie energii drzemiącej w ekosystemie leśnym. Każdy inaczej postrzega i odczuwa siłę przyrody. Energia to życiodajne promienie słońca, sprawiające że rośliny rosną, produkując nowe liście. To również starcie dzikiego wiatru i deszczu z potęgą długowiecznych drzew. To mnogość życia nieprzerwanie toczącego się w listowiu, dzikość i harmonia oraz bogactwo dóbr, z których może korzystać człowiek. Próba uchwycenia tej różnorodności obiektywem aparatu może stanowić ciekawe zadanie.

Organizatorzy liczą na świeże, energetyczne podejście do tematu. Zdjęcia na konkurs można nadsyłać od 17 maja do 31 października 2012 roku. Prace zostaną umieszczone w internetowym panelu konkursowym i poddane comiesięcznej ocenie internautów. Na zwycięzców całej edycji czeka wysokiej jakości sprzęt fotograficzny. Więcej szczegółów na stronie konkursu www.laskochanas.pl.

Czekamy na Wasze zdjęcia! Fundacja BOŚ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz