wtorek, 29 maja 2012

Najpiękniejsza aleja - kolejny konkurs fotograficzny dla przyrodników

Fundacja EkoRozwoju w tamach projektu „Drogi dla Natury” zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym ph. "Najpiękniejsza aleja". Prace konkursowe można zgłaszać w dwóch kategoriach: moja najpiękniejsza aleja oraz mieszkańcy starych alej. Termin przesyłania fotografii upływa 15.11.2012 r., jest więc dużo czasu na sfotografowanie wyjątkowych drzew, zwłaszcza na Warmii i Mazurach. 

Organizatorzy zachęcają do udziału w konkursie zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe. Czekają na zdjęcia z ulubionymi alejami oraz ich mieszkańcami. Przedmiotem fotografii konkursowych powinny być aleje przydrożne, sfotografowane na terenie Polski. Nagrodą główną konkursu w każdej kategorii tematycznej oraz wiekowej jest sprzęt fotograficzny oraz turystyczny – dostosowany do kategorii wiekowej uczestników. Osoby wyróżnione otrzymają nagrody książkowe o tematyce fotografii przyrodniczej 

Regulamin konkursu fotograficznego "Najpiękniejsza Aleja" (pobierz plik).

"Aleje przydrożne są pięknym elementem polskiego krajobrazu, który pragniemy zachować dla przyszłych pokoleń. Aby to osiągnąć, potrzebna jest rzeczowa dyskusja, wykraczająca poza dominujące do tej pory schematy medialnych wojen i prawnych sporów. Doświadczenia z sąsiednich krajów i z Polski wykazują, że obecność drzew przydrożnych można pogodzić ze zmieniającymi się wymaganiami ruchu samochodowego. Aleje przetrwają dzięki wspólnemu wysiłkowi miłośników drzew oraz zarządców dróg wszystkich szczebli - od gminnych do krajowych."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz