sobota, 3 grudnia 2016

Relacja z Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki w szklarni


W czasie ODNiS 2016 w szklarni Wydziału Biologii i Biotechnologii zrealizowano 3 tematy. Pierwszy to trzydniowa wystawa żywych kwiatów, na której zaprezentowano odmiany dalii z kolekcji wydziałowej oraz chryzantem zimotrwałych i innych roślin ozdobnych oraz kompozycji z udziałem kwiatów storczyka Phalenopsis.

Odbyły się również warsztaty "Rozmnażanie sukulentów i innych roślin", w czasie których uczestnicy zapoznali się ze sposobami rozmnażania sukulentów, roślin tropikalnych oraz innych Własnoręcznie wykonali sadzonki, które mogli zabrać do domu, oraz mogli "zaadoptować "niektóre rośliny ze szklarni.

Następne warsztaty, które się odbyły to "Malowanie roślinami".W czasie warsztatów uczestnicy zapoznali się ze sposobem wykonania "farb" z materiału roślinnego oraz wykorzystując wiedzę o chemicznej budowie niektórych barwników z możliwością wzmocnienia lub zmiany koloru. .Zastosowano również żel do zagęszczenia farb w technice malowania palcami. Farby te zostały użyte na bieżąco do wykonania obrazów.

Teresa Jagielska 
Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii RoślinBrak komentarzy:

Prześlij komentarz