piątek, 16 grudnia 2016

Las - świątynia przyrody czy wielki supermarket?

W czasie Nocy Biologów 2017 (zobacz program),  swoje stoisko edukacyjne zaprezentuje Nadleśnictwo Olsztynek.  Będą to warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dwie wystawy.

*   *    *

Usługi ekosystemowe to związek lasu z aktywnością ludzką i jego potencjał usługotwórczy. Działalność Lasów Państwowych prowadzona jest zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju co potwierdzaj międzynarodowe certyfikaty. Leśnicy obserwują, że w zmieniających się warunkach ekonomicznych, demograficznych oraz społecznych następuje przedefiniowanie rangi poszczególnych funkcji lasu.

Podczas tegorocznej Nocy Biologów Nadleśnictwo Olsztynek pokaże bogactwo i różnorodność usług ekosystemowych mazurskich lasów. Uczestników zapytamy o to co daje im las, jak go postrzegają? Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie czy współczesny człowiek oddala się od lasu. 

Program (wszystko w budynku Collegium Biologiae):

  • Mini wystawa pt. Oblicza lasu (ścianka ze zdjęciami)
  • Las na dotyk  (ścianka sensoryczna) 
  • Zajęcia warsztatowe dla grup szkolnych pt. Las - świątynia przyrody czy wielki supermarket? (czas trwania ok. 50 min ,wiek od 5 klasy podstawówki i starsze,  godz. 9.00, godz. 10.00, godz. 11.00, godz. 12.00, godz. 13.00, godz. 14.00.
  • Rezerwacja miejsca na warsztaty: justyna.haladaj@olsztyn.lasy.gov.pl
Justyna Haładaj
Nadleśnictwo Olsztynek

www.facebook.com/laswszkatulce

A tak było rok temu:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz