poniedziałek, 12 grudnia 2016

XVI Edycja Szlachetnej Paczki dobiegła końca


XVI Edycja Szlachetnej Paczki dobiegła końca. W tym roku pomagaliśmy pięcioosobowej rodzinie z Olsztyna. Przy zbiórce datków dla wybranej rodziny wzięli udział zarówno studenci jak i pracownicy Wydziału Biologii i Biotechnologii.

Dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu udało nam się przekazać 22 paczki o łącznej wartości ponad 2500 zł. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni tym, którzy wsparli tą szlachetną akcję. Mieliśmy szanse być przy przekazaniu Paczki dla wybranej rodziny.

Domownicy nie spodziewali się tak wielkiej pomocy, byli w szoku, nie wiedzieli co powiedzieć. Było to niesamowite przeżycie, ale najlepszym momentem było otrzymanie od najmłodszego syna gospodarzy własnoręcznie zrobionej laurki z życzeniami na Święta. Warto pomagać.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim! Bez Was by się nie udało!

Koordynatorzy akcji,
Jakub Kowalik, Jakub Hubeny


Relacja napisana przez opiekuna rodziny, który był z nami przy wręczeniu:

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Sama ilość paczek jest dla rodziny ogromna. Gdy wnieśliśmy pierwsze pudła a było ich 3, rodzina była zadowolona i szczęśliwa, zapraszała na fotele aby usiąść. Nie spodziewała się, że paczki wypełnią cały pokój i będzie ich aż 22. Najmłodszy syn Marek najbardziej się ucieszył z zestawu do jedzenia z jego ulubionym filmem Star Wars. Mówił, że teraz to będzie jego ulubiony kubek i ulubiony talerzyk. Wszystko co rozpakowywał, pokazywał rodzicom z niedowierzaniem, że to dla niego, dla nich. Gdy rozpakował duży sportowy samochód to krzyknął z zachwytu WOW. Mateuszowi spodobały się gry i rękawice bramkarskie, nastolatek szybko segregował prezenty i nie mógł uwierzyć, że dostali ich aż tyle. Pani Małgorzata natomiast przez całą naszą wizytę była zszokowana ilością prezentów i bardzo wzruszona, stała oparta o drzwi i uśmiechała się z niedowierzaniem. Pan Jacek po otwarciu każdej paczki dziękował i mówił, że każda rzecz na pewno się przyda, że teraz będą mieć dużo zapasów.

Rodzina była zachwycona, wszystkie te prezenty przerosły ich najśmielsze oczekiwania. Brakowało im słów, więc uśmiechali się i dziękowali. Byli również bardzo skrępowani, że tak duża grupa osób pomogła właśnie dla nich, a oni to wszystko dostają za darmo. Słowo "dziękuję" tego dnia w tej rodzinie padło chyba kilkaset razy.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz: Nieść drugiej osobie pomoc to coś pięknego i niebywałego. Stworzyć prężną grupę osób, w której znajduje się kilkaset ludzi chętnych, aby pomóc jednej ubogiej rodzinie to trzeba mieć wielkie serce! Bardzo miło mi się rozbiło, gdy usłyszałem, że darczyńcą będą studenci oraz pracownicy uczelni. To znak, że ludzie młodzi nie myślą wyłącznie o sobie, ale potrafią się również dzielić z innymi za co serdecznie dziękuję.

Dzisiaj to Wy pomogliście rodzinie Pani Małgorzaty, a kto wie czy za kilka lat Pan Jacek, któremu udało się kilka dni temu uzyskać kwalifikacje zawodowe kierowcy nie podwiezie Was na trasie :) Dobro wraca! Co chce powiedzieć od siebie rodzina: Spodziewaliśmy się kartoniku od darczyńców a dostaliśmy górę prezentów. To wielki szok dla nas, brakuje po prostu słów. To wspaniałe, że są młodzi ludzie, którzy niosą pomoc. My sami staramy się pomagać innym, nie finansowo, ponieważ nas na to nie stać, ale gdy potrzeba rąk do pracy to idziemy i pomagamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz