Kwartalnik „Głos Przyrody” to edukacyjny magazyn familijny poświęcony przyrodzie Polski. Tworzy go zespół wcześniej związany z nieistniejącym już czasopismem dla dzieci „Tropami Przyrody”. Wśród autorów są biolodzy, leśnicy, fotografowie, pedagodzy. m.in. Justyna Cilulko, doktorantka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Ich sylwetki można poznać na stronie internetowej www.glosprzyrody.pl (zakładka Autorzy „GP”).
Magazyn jest adresowany zarówno do dzieci, jak i całych rodzin. Zawiera różnorodne materiały, także te do wspólnej rodzinnej lektury, zabawy i nauki. Dla nauczycieli oraz osób prowadzących pozaszkolną edukację przyrodniczą przygotowywane są karty pracy ucznia, opracowane na podstawie wybranych artykułów.
Sygnalny numer „Głosu Przyrody” ukazał się w marcu br. Można go bezpłatnie pobrać ze strony internetowej. Pierwsze numery „GP” będą dostępne tylko w postaci elektronicznej; gdy spłyną deklaracje i zamówienia na wersję papierową, wprowadzona zostanie również taka oferta.
Wydawanie kwartalnika, w objętości 52 stron, zaplanowano zgodnie z porami roku, począwszy od września 2013 roku. W przyszłości, jeśli tylko warunki na to pozwolą, cykl wydawniczy zmieni się na dwumiesięczny. Wydawca się spodziewa, że za jakiś czas „Głos Przyrody” pojawi się u kolporterów. Na razie czasopismo można zamówić w prenumeracie. Dodatkowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.glosprzyrody.pl.
(JC)
Nieoficjalna i bardziej swobodna w przekazie strona wydziałowa, z relacjami z badań naukowych, zajęć dydaktycznych, spotkań nieformalnych i dyskusji. Jednym słowem "o życiu" (biologia zobowiązuje) we wszelkich jego uniwersyteckich a nawet biotechnologicznych przejawach.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz