piątek, 8 stycznia 2016

Przyroda w dyplomacji (debata o edukacji pozaformalnej)

W czasie tegoroczne Nocy Biologów sporo miejsca poświęcimy edukacji pozaformalnej (poza murami szkoły). Zaplanowaliśmy m.in. dyskusję panelową z udziałem przedstawicieli różnych instytucji. Zapraszamy do Kortowa, Collegium Biologiae, Wydział Biologii i Biotechnologi, aula główna, godz. 17.00-19.00.

Dyskusja o edukacji pozaformalnej i wsparciu szkoły w kształceniu przyrodniczym jest kontynuacją panelu dyskusyjnego z konferencji Pokazać-Przekazać, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w sierpniu 2015 r. 

Do dyskusji zapraszamy nauczycieli, przedstawicieli nauki, instytucji pozaszkolnych, leśników z Lasów Państwowych, lokalny biznes, przedstawicieli kultury. Jednym z gości jest p. Wioletta Sokół. Chcemy porozmawiać nad możliwymi formami wsparcia szkoły w edukacji przyrodniczej. W czasie Nocy Biologów oraz samej debaty pokażemy kilka przykładów jak można realizować edukacje przyrodniczą poza murami szkoły i jak współpracować ze szkołami.
(czytaj więcej na temat debaty)


Przyroda w dyplomacji - Wioletta Sokół

Pani Wioletta przedstawi głos w dyskusji pt. "Przyroda w dyplomacji, czyli przyrodniczy aspekt we współpracy międzynarodowej"

Wioletta Sokół -  dyrektor Instytutu Współpracy Regionalnej i Transgranicznej Morza Bałtyckiego w Elblągu przy Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego. Były konsul i dyplomata pracujący w polskich placówkach w Rosji. Podróżniczka i pasjonatka przyrody, a szczególnie przyrody Warmii i Mazur.

Wspólnie z p. Sokół przygotowywana jest wyprawa badawcza w okolice Smoleńska by poznawać tamtejszą przyrodę (głownie owady wodne).

St. Czachorowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz