środa, 13 stycznia 2016

Genetyka zachowania i inne propozycje na Noc Biologów


Wykład
Genetyka zachowania
Metody badawcze w Genetyce zachowania. W jakim stopniu geny a w jakim otaczające nas środowisko wpływa na to jacy jesteśmy, jak się zachowujemy? Odziedziczalność cech osobowości. Rola doświadczenia i nauki w kształtowaniu zachowania. Genetyczne uwarunkowania zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych i stresu, uzależnień.

Dr Piotr Androsiuk

Wystawy: 

Roślinny znak zodiaku.
Na plakatach przedstawione zostaną rośliny, którym w różnych kulturach przypisywano specjalny wpływ na losy człowieka i wykorzystywano m.in. w astrologii. Poznaj swój roślinny znak zodiaku i sprawdź jaki może mieć wpływ na Twoje życie!

dr hab. Hanna Ciecierska, prof. UWM

Kolczaste zwierzęta morskie – szkarłupnie
Wystawa wybranych gatunków szkarłupni – jeżowce, rozgwiazdy, liliowce, wężowidła i strzykwy oraz ich charakterystyka – budowa, interesujące przystosowania, zasięg występowania.

prof. dr hab. Alicja Boroń 

Kręgowce chronione i zagrożone Warmii i Mazur 
Wycieczka po muzeum z prezentacja preparatów i wykładem

dr Robert Krupa 

Odnajdźmy lato zimą
Zwiedzanie szklarni. Warunki w szklarni pozwalają utrzymać rośliny w pełni wzrostu i rozwoju przez cały rok. Możemy zobaczyć różnorodność Królestwa roślin w przekroju grup systematycznych oraz stref klimatycznych w środku zimy.

mgr Teresa Jagielska 

Wystawa skał i skamieniałości 
Wystawa skał i skamieniałości ze zbiorów Katedry. Skamieniałości są bezpośrednia dokumentacją życia w przeszłości geologicznej. Zaprezentowane skamieniałości to: numulity, gąbki, koralowce denkowce, koralowce czteropromienne, trylobity, ramienionogi, łodziki, amonity, belemnity, graptolity, także odciski paprotników karbońskich

dr Maria Cichocka, Milena Gogół

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz