wtorek, 12 stycznia 2016

Lasy Państwowe na debacie o edukacji

Zbliżająca się Noc Biologów na UWM w Olsztynie, to nie tylko pokazy i eksperymenty, to również okazja do poważnych rozmów i dyskusji. Zapraszamy do udziału w debacie na temat kształcenia pozaformalnego. W debacie nie zabraknie również głosu leśników.

Lasy Państwowej już od 20 lat angażują się w działania edukacyjne z zakresu przyrody. Pragniemy, byśmy uczyli się przyrody, lasu bezpośrednio od niej, czyli uczymy o lesie w lesie. W debacie weźmie udział Anna Pikus z Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych również członkini europejskiej podgrupy Forest Pedagogics Network. Tworzy i prowadzi warsztaty dla nauczycieli w Centrum Nauki Kopernik. Studentka pedagogiki niepełnosprawnych intelektualnie na Wydziale Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz uczestniczka 16. Szkoły Trenerskiej Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Współautorka wydawnictw związanych z szeroko pojętą edukacją przyrodniczoleśną. Współautorka leśnego wortalu edukacyjnego „Las rysia eRysia”, współtworzyła i prowadziła projekty „Bielik online” i „Żubry online”.

Zapraszamy Wszystkich chętnych do rozmowy i dyskusji 15 stycznia godzina 17.00 Collegium Biologiae, Wydział Biologii i Biotechnologi, aula główna.

Justyna Haładaj


Więcej o denacie.

Zobacz cały program Nocy Biologów w Olsztynie 2016.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz