czwartek, 7 stycznia 2016

Komórki obronne organizmu - na życzenieCały czas uzupełniamy program, przybywa nam nowych pozycji. Jednym z powodów... są telefony i prośby. Po dyskusji dodajemy nowe propozycje, dostosowane do potrzeb konkretnej szkoły. Dlatego podajemy adresy kontaktowe, wykorzystywane w ciągu całego roku do współpracy ze szkołami. Kształcenie pozaformalne realizujemy w ciągu całego roku.

Tak było w przypadku zgłoszenia na zajęcia mikroskopowe. Opracowane zostały warsztaty mikroskopowe i Quiz (z mózgiem) na życzenie uczniów z LO nr 1 w Olsztynie i nauczycieli z Gimnazjum nr 2 w Nidzicy.

Komórki obronne organizmu
Prowadzacy: dr hab. Anna Robak dr Barbara Wasilewska, mgr inż. Beata Hermanowicz

Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się o różnych rodzajach komórek obronnych, które występują w tkance łącznej właściwej, limfatycznej i we krwi. Uczestnicy dowiedzą się jakie kompetencje funkcjonalne mają elementy morfotyczne krwi, gdzie limfocyty nabywają immunokompetencji, i dlaczego trombocyty nie są klasyfikowane jako komórki krwi? Uczestnicy będą mieli możliwość przeprowadzenia obserwacji mikroskopowej i podjęcie próby rozpoznania różnego rodzaju leukocytów we krwi zwierząt i człowieka.

Miejsce: Katedra Anatomii Porównawczej, sala: 319 (III piętro); Pl. Łódzki 3, godz. 11.00-12.30 , 13.00-14.30. Rezerwacja miejsc: tel 89 523-43-01 m.domagalska@uwm.edu.pl

Cały program Nocy Biologów 2016 w Olsztynie na stronie (ciągle jeszcze uzupełniamy):
http://www.nocbiologow.home.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=olsztyn

St.Cz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz