niedziela, 10 stycznia 2016

Ile twarzy jest w jedzeniu? Jak nasz styl życia wpływa na stan skóry.

(festiwal E(x)plory 2015, Warszawa)
Wstęp do debaty (godz. 17.00-19.00) o nauczaniu pozaformalnym i współpracy szkoły z instytucjami zewnętrznymi, z dygresja o roli uniwersytetu we wspieraniu młodych talentów. Przykład młodego naukowca ze szkoły średniej, współpracującego z naukowcami z uniwersytetu.


W godz. 14.00-14.20 zaprażamy na krótki wykład Jakuba Morze pt. Ile twarzy jest w jedzeniu? Jak nasz styl życia wpływa na stan skóry.
(Jakub Morze na festiwalu E(x)plory)
Czynimy ogromne postępy w leczeniu wielu chorób, tymczasem najprostsze problemy stają się tymi najtrudniejszymi do zwalczenia. Jednym z przykładów tego paradoksu jest trądzik młodzieńczy. Wygląd stał się wyznacznikiem sukcesu i szczęścia dzisiejszych czasów. Co w takim sami jesteśmy w stanie zrobić aby nie tylko MÓC wyglądać, ale także czuć się dobrze we własnym ciele.

Jakub Morze – młody naukowiec zajmujący się tematyką medycyny i zdrowia publicznego. Urodzony w Olsztynie. Uczeń klasy maturalnej XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Georga Dietrichów. Finalista konkursów naukowych E(x)plory oraz EUCYS. Współpracuje z Katedrą Żywienia Człowieka Wydziału Nauki o Żywności oraz Katedrą Dermatologii Wydziału Nauk Medycznych UWM.

Zobacz cały program Nocy Biologów w Olsztynie 2016.

St.Cz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz