środa, 31 grudnia 2014

Wioska Garncarska i Rajski Ogród na Nocy Biologów w Olsztynie


W czasie Nocy Biologów wysłuchac będzie można wykładu Krzysztofa Margola pt. "Wioska Garncarska i Rajski Ogród". Będzie to prezentacja Garncarskiej Wioski i Rajskiego Ogrodu, opowieść o ogrodzie i Dniu Motyla, propozycja współpracy z możliwością angażowania studentów, przeprowadzania ćwiczeń, organizacji praktyk, (więcej zdjęć z Dnia Motyla i Rajskiego Ogrodu) „Garncarska Wioska” w Kamionce k/Nidzicy jest modelowym przedsiębiorstwem społecznym, które prowadzi działalność związaną z kultywowaniem kultury mazurskiej wsi. Tutaj można poznać tajniki garncarstwa, produkcji witraży i wyrobu papieru czerpanego. Obok Wioski urządzony jest największy na Mazurach ogród pokazowy – Rajski Ogród, który specjalizuje się w ochronie owadów.

W ogrodzie znajduje się 30 zakątków tematycznych z kilkoma tysiącami gatunków roślin. W pierwsze soboty miesiąca od wiosny do jesieni odbywają się tutaj wydarzenia kulturalne i przyrodnicze. W maju zapraszamy na wydarzenia z okazji Światowego Dnia Roślin, a w sierpniu odchodzimy Dzień Motyla. Od wiosny 2015 roku funkcjonowało będzie tutaj kino przyrody i laboratorium przyrody.

„Garncarska Wioska” i Rajski Ogród to znakomita przestrzeń dla praktyk zawodowych i badań naukowych, przyjazna dla turystów i wolontariuszy.

Krzysztof Margol

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz