środa, 10 grudnia 2014

Na Noc Biologów przyjdź... z tabletem lub smartfonem

Na Noc Biologów w Olsztynie warto przyjść z tabletem lub smartfonem. W kilku miejscach pojawią się QR kody,, które przeniosą do rzeczywistości rozszerzonej (opisy do zdjęć na wystawie czy do "gadających dachówek"). Ale jest jeszcze jeden powód, zwłaszcza dla nauczycieli i rodziców.

(Fot. J. Okuniewska)
Czy tablet może wspierać uczenie się? Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie, Jolanta Okuniewska zaprezentuje aplikacje, które sprawiają, że nauka może być ciekawa, angażująca i zabawna. Warsztat połączony z prezentacją przeznaczony jest dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą się o tym przekonać. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych urządzeń z systemem Android - tablet, smartfon oraz o pobranie aplikacji QR Droid Private ze Sklepu Play.

(Fot. J. Okuniewska)

Tablet jest nowoczesnym wyposażeniem piórnika w klasie I b Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Wychowawczyni tej klasy, Jolanta Okuniewska, stara się wykorzystywać aplikacje dostępne w Sklepie Play, by zajęcia szkolne były atrakcyjne dla dzieci oraz motywowały je do nauki. Nauczycielka ma doświadczenie w tym zakresie, ale nadal się doskonali oraz prowadzi szkolenia dla nauczycieli w kraju i zagranicą. Uczniowie w młodszym wieku szkolnym w sposób naturalny obcują z nowoczesnymi technologiami. Często jednak jest to jedynie zabawa, a aplikacje instalowane na tabletach przez rodziców służą zabiciu czasu. Rolą nauczyciela jest pokazanie w jaki sposób sprawić, by tablet był wykorzystywany mądrze, kreatywnie. Ważne jest by dziecko miało czas na zabawę, sport i aktywność właściwą dla tego wieku. Przesada w każdą ze stron jest zła. Nauczycielka prowadzi blog, na którym opisuje wykorzystanie aplikacje w klasie szkolnej z uczniami w młodszym wieku szkolnym. www.tableciaki.blogspot.com

więcej w programie.

St.Cz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz