czwartek, 8 stycznia 2015

Dobrze się nam z mediami współpracuje

(Wycinek z Naszego Olsztyniaka, wydanie z dnia 8 stycznia 2015 r.)

Dobrze się nam współpracuje z mediami, nie tylko w czasie Nocy Biologów (przykłady także tu, tu, tu i tu). W tle tej współpracy jest poszukiwanie nowych form upowszechniania wiedzy. Łączy nas więc wspólna misja kształcenia pozaformalnego. Nowe czasy wykreowały media hybrydowe i zapewne wykreują nową, hybrydową edukację. To co najważniejsze - poszukiwanie prawdy o świecie i dzielenie się wiedzą - pozostaje niezmienne. Zmieniają się tylko formy przekazu i komunikacji.

Poszukujemy, uczymy się i jesteśmy otwarciu na partnerską współpracę. I wcale nie jest to jednorazowa akcja (tak jak jednorazowy kubeczek do kawy). Poszukujemy długofalowej i trwałej współpracy. Pracujemy nad innowacjami w zakresie upowszechniania wiedzy i kształcenia pozaformalnego z udziałem różnorodnych mediów (środków społecznego przekazu: prasy, radia, telewizji, Internetu itd.). To dla środowiska akademickiego nowe obszary. Ale przecież istotą nauki jest odkrywanie nowych obszarów i eksperymentowanie. My też eksperymentujemy... na sobie.

Systematycznie będziemy zamieszczać relacje z Nocy Biologów z olsztyńskich, regionalnych i krajowych mediów. Będzie tego sporo. Śledźcie najnowsze informacje z Nocy Biologów także na Facebooku:

Stanisław Czachorowski

ps. bardzo liczę na podpowiedzi, krytyczne uwagi, komentarze w zakresie współpracy z mediami w upowszechnianiu wiedzy biologicznej.
(Wycinek z Gazety Olsztyńskiej, czwartek 8 stycznia 2015)

(Wycinek z Gazety Wyborczej, czwartek 8 stycznia 2015)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz