sobota, 24 stycznia 2015

Ktoś nowy o kimś nowym, czyli relacja z Gali Belfra 2014

Mówią, że dobrym zwyczajem jest przedstawić się na początku. Zacznę może jednak od równie zacnego zwyczaju, jakim są gratulacje składane wygranym. W tej chwili zdecydowanie należą się one zwycięzcy IX Plebiscytu Belfra UWM, którym został.. dr Stanisław Drozda z Wydziału Matematyki i Informatyki! Serdecznie gratulujemy naszemu zwycięzcy otrzymania honorowego miana Najlepszego Nauczyciela Akademickiego na naszym pięknym Kortowie!
Drugie miejsce w głosowaniu otrzymał dr inż. Hubert Kryszk, przedstawiciel naszego nowego Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, zaś na 3 miejscu stanął dr hab. Przemysław Sobiech, prof. UWM z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Gratulujemy Wam wszystkim!
W tym roku Plebiscyt został uświetniony występem Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" oraz Formacji Chatelet.


Plebiscyt Belfra stał się już tradycją na naszej uczelni i jest on oficjalnym początkiem walki samorządów w Lidze Wydziałów przed Kortowiadą.  Pierwszym etapem Plebiscytu są wybory na wydziale, w których  studenci wybierają najlepszego nauczyciela akademickiego, a osoba, która otrzyma najwięcej głosów otrzymuje honorowy tytuł Belfra Wydziału. Oficjalny Plebiscyt Belfra Uczelni jest więc "walką zwycięzców" i spośród 16 kandydatów, na podstawie ilości głosów, wyłaniany jest tylko 1 zwycięzca. W tym roku każdy mógł oddać głos na swojego faworyta poprzez aplikację mobilną, dzięki czemu na naszych kandydatów spłynęła rekordowa liczba głosów. 

Warto wspomnieć, że to już po raz 3 z rzędu zwycięzcą Plebiscytu Belfra został przedstawiciel Wydziału Matematyki i Informatyki. W latach poprzednich zwycięzcami zostali: dr Agnieszka Zawadzka (Belfer 2013) oraz dr Sławomir Kulesza (Belfer 2012). 


Pragniemy również serdecznie pogratulować naszej faworytce, dr hab. Barbarze Kamińskiej, która została wybrana przez studentów Belfrem 2014 Wydziału Biologii i Biotechnologi, dzięki czemu mogła reprezentować nasz Wydział w Plebiscycie Belfra UWM 2014! Na pytanie - "jak Pani myśli, dlaczego to właśnie Pani została wybrana?", odpowiada - "Mam nadzieję, że za poczucie humoru!". Codzienny uśmiech na twarzy, pozytywna aura oraz życzliwe podejście to ewidentnie cechy, które słyszymy od wszystkich, którzy ją znają. Studenci cenią w niej przede wszystkim indywidualne podejście oraz świetnie prowadzone zajęcia. Jest wymagająca, zawsze służy swoją wiedzą i świetnie ją przekazuje oraz potrafi zmotywować i wydobyć potencjał z każdego. Jak podsumował jeden ze studentów:
"Prof. Kamińska nie wymaga, lecz inspiruje - to jest trafniejsze określenie jej osobowości". Życzymy Pani Profesor dalszych sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym!


Na tym można by było w zasadzie zakończyć, ale... raz, że tytuł artykułu nie pozwala, dwa, że tak jak wspomniałem wcześniej - dobrym zwyczajem jest się przedstawić.
Miło mi powitać wszystkich wytrwałych Czytelników, którym udało się przebrnąć przez moje wypociny i dotrzeć aż tutaj :). 

Więc... mam na imię Michał Gumkowski i jestem studentem 2 roku biotechnologii na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM. Tak się jakoś stało, że wybrano mnie na przewodniczącego samorządu studenckiego wydziału i pomyślałem, że fajnie byłoby dodać na blogu trochę więcej życia z perspektywy studenta. Z natury lubię dziękować, dzielić się swoimi przemyśleniami i dawać coś od siebie innym. Może dlatego "zupełnie przypadkiem" koordynuję portal http://wydarzysiew.pl/olsztyn, na którym każdy może sprawdzić co się w naszym mieście dzieje i bezpłatnie dodawać własne wydarzenia, do czego serdecznie zachęcam! :)
fot. Karolina Gmurczyk
Kiedyś zdarzyło się też, że ukończyłem Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie wiolonczeli, więc pomyślałem, że mogę o tym wspomnieć, tak w ramach moich zainteresowań... Oprócz muzyki fascynuję się psychologią, szczególnie taką praktyczną, a moją pasją jest popełnianie błędów i stawanie się każdego dnia lepszym ;).  
Na koniec chciałbym podziękować dr hab. Stanisławowi Czachorowskiemu, prof UWM, za zaufanie i propozycję nie do odrzucenia... w zasadzie za to, że mogę o tym wszystkim napisać tutaj i dzielić się z Wami nowinkami, które pojawią się zapewne już niebawem.
Do zobaczenia! :)

Michał Gumkowski
RWSS WBiB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz