poniedziałek, 9 stycznia 2012

Przyrodniczy bookcrossing czyli podaruj książkę studentowi lub wiejskiej bibliotece

Samorząd Studencki włączył się w organizaję olsztyńskiej Nocy Biologów. Jednym z ich działań jest "Przyrodniczy bookcrossing w Noc Biologów".

Podziel się książką przyrodniczą lub podręcznikiem akademickim z zakresu nauk przyrodniczych. Wspomóż studentów i wiejskie biblioteki. Studenci Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie już wielokrotnie organizowali akcje dla środowiska przyrodniczego, zbierając śmieci w lesie, zbierając zużyty sprzęt elektryczny (elektrośmieci), aby nie trafiły do lasu i nad jezioro. Teraz jest okazja wspomóc studentów. Ale nie tylko studentów.

Bookcrosssing to uwalnianie książek, dzielenie się wiedzą. Jeśli masz książkę, którą przeczytałeś i zajmuje Ci miejsce na półce, przynieś na naszą półkę bookcrossingową na Wydziale Biologii i Biotechnologii (tego jednego dnia i nocy). Może znajdziesz i coś dla siebie? Wymień się książką przyrodniczą z innymi pasjonatami życia na Ziemi oraz eksperymentów biologicznych czy biotechnologicznych.

Czekamy na typowe podręczniki akademickie z myślą o studentach jak i na czasopisma popularnonaukowe oraz książki przyrodnicze z myślą o wszystkich innych, zainteresowanych biologią, biotechnologią i przyrodą w szerokim sensie, w wieku od lat kilku do kilkudziesięciu. Dzielmy się wiedzą na różne sposoby w olsztyńską Noc Biologów 13 stycznia 2012 r., w godz. 11.00-22.00.

Na zdjęciu wyżej przykład książek, które już podarował prof. dr hab. Ryszard Górecki, pracownik Wydziału a jednocześniej wiceprezes Polskiej Akademii Nauku i senator RP. "Fotobiografia Marii Skłodowskiej-Curie" dostępna będzie w trzech egzemplarzach w czasie Nocy Biologów. Inni pracownicy Wydziału Biologii i Biotechnologi również przygotowują swoje książki do "uwolnienia". Przyjdź po nie. Będzie miło, jak przyniesiesz coś "na wymianę". W czasie Nocy Biologów dużo będzie się działo...

Wszystkie książki i czasopisma, które zostaną przyniesione a nie przygarnięte przez studentów i odwiedzających, zostaną przekazane do wybranej wiejskiej biblioteki w naszym regionie.

Bookcrossing to praktycznie pokazanie czym jest ekorozwój (rozwój zrównoważony). O ekorozwoju studenci uczą się na wykładach, ale i szukają prostych i praktycznych wdrożeń idei w czyn. Tym razem w Noc Biologów chcemy się dzielić wiedzą także i tą zapisaną na kartkach papieru. Jako uzupełnienie dzielenia się wiedzą w postaci otwartych wykładów, pokazów, eksperymentów, wystaw i wycieczek.

Przeczytałeś czasopismo popularnonaukowe? Podaj dalej. Uwolnij wiedzę o świecie, o życiu. To będzie jednorazowe nocne czytanie i uwalnianie książek. Książki zbliżają do siebie ludzi.

St.Cz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz