czwartek, 26 stycznia 2012

Kamień milowy wydziałowego bloga

Dzisiaj na liczniku wydziałowego bloga przekroczona została liczba 20 tys. odwiedzin. Od maja 2010 roku opublikowaliśmy na naszym blogu 210 wpisów, w większości ze zdjęciami. Autorami dotychczasowych notatek byli pracownicy, dokotoranci oraz studenci.

Dlaczego taka forma? Jest kilka przyczyn. Po pierwsze nie wystarczała dotychczasowa forma strony oficjalnej. Po drugie poszukujemy nowych i nowoczesnych form komunikacji oraz upowszechniania wiedzy. Po trzecie sami na sobie uczymy się web 2.0 oraz nowych kompetencji społecznych. Jest to po prostu eksperymentowanie i nauka przez działanie. Po czwarte szukamy nowych form publicznego wypowiadania się dla naszych studentów.

20 tysięcy to nie jest dużo, ale nasz blog jest raczej niszowy i przeznaczony dla wąskiego grona odbiorców. Tak jak każdy blog naukowy. W miarę upłuwu czasu jest coraz częściej odwiedzany. Czekamy na opinie, sugestie i uwagi krytyczne. I oczywiście zapraszamy do nadsyłania swoich tekstów z przeznaczeniem opublikowania na naszym blogu.

Stanisław Czachorowski

ps. zdjęcie pochodzi z ostatniej Nocy Biologów, z kawiarenki naukowej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza