środa, 7 grudnia 2011

Radio Wnet objęło partonatem olsztyńską Noc Biologów

Olsztyńską Nocą Biologów jako pierwsze zainteresowało się internetowe Radio Wnet, obejmując swoim medialnym patronatem nasz biologiczny piknik naukowy. Radio Wnet słuchane i oglądane (informacje zamieszczane na stronach internetowych) jest głównie w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście, Katowicach, Lublinie i Łodzi. Słychaczami jest także Polonia zamieszkała w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie, Irlandii, Francji, Szwecji i Ukrainie,

Poza relacjonowaniem samej Nocy Biologów przygotowana będzie godzinna audycja z informacjami z laboratoriów i aktualnych badań. Planowana jest także późniejsza współpraca i przygotowanie kilkunastu audycji popularnonaukowych, a w zasadzie upowszechniających wyniki najnowszych badań z biologii i biotechnologii.

Dzięki wspołpracy z mediami skracamy drogę informacji z laboratoriów naukowych do odbiorców. Chciałoby się napisac "pod strzechy", ale takie przykrycie dachu zobaczyć można już tylko w skansenie.

Współpraca z mediami jest dla nas formą kształcenia pozaformalnego i nieformalnego, realizacją misji uniwersytetu otwartego. Eksperymentujemy nie tylko na obiektach przyrodniczych, ale także w zakresie form komunikacji społecznej. Zapraszamy i inne media: "papierowe", internetowe, radiowe, telewizyjne do współpracy. Razem możemy opowiedzieć o tym co się dzieje w laboratoriach biologów i biotechnologów i o tym co fascynującego odkrywamy w świecie ożywionym na różnych poziomach organizacji: od biologii molekularnej aż po ekosystemy i całą biosferę.

St. Czachorowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz