środa, 4 grudnia 2013

Wiadomości Hydrobiologiczne zachęcają studentów do publikowania


Redakcja kwartalnika Wiadomości Hydrobiologiczne (wydawanego od stycznia 2012, przedtem, od blisko półwiecza, w formie papierowej część Wiadomości Ekologicznych) chciałaby umożliwić studentom trzeciego roku studiów biologicznych i pokrewnych, wykonujących prace licencjackie z dziedziny szeroko pojętej hydrobiologii, publikowanie w naszym kwartalniku obszernych streszczeń lub nawet całych prac w formie elektronicznej, jako opracowań prac materiałowych.

Naszym celem jest popularyzacja studenckich badań naukowych. Dla wielu studentów byłaby to pierwsza naukowa publikacja ich pracy badawczej, byłoby to również dla nich dodatkową zachętą do starannego przygotowania tekstu i materiału ilustracyjnego ich pierwszych w życiu naukowych badań. Znaczna część takich badań jest deponowana w archiwum zakładu lub wydziału i nie ma szansy rozpowszechnienia. Publikacja tych materiałów będzie możliwa jedynie za zgodą opiekuna naukowego, który może również wystąpić jako współautor.

Oprócz streszczeń i opracowań dopuszczamy również druk artykułów przeglądowych na wybrany, konkretny temat. Jeśli praca była publikowana w części lub w całości, to w streszczeniu prosimy o wskazanie danych bibliograficznych, koniecznych dla uniknięcia oskarżeń o autoplagiat.

Po przyjęciu przez redakcję Wiadomości Hydrobiologicznych nadesłanego materiału do publikacji i ewentualnych poprawkach redakcyjnych tekst zostanie zwrócony do akceptacji przez autora/opiekuna. Konieczna jest pisemna zgoda autora na publikację.

Publikacje wyników prac laboratoryjnych lub terenowych, przygotowane zgodnie z powszechnie przyjętymi w publikacjach naukowych zasadami (tekst w formacie rtf, czcionka Times New Roman, rozmiar 12, odstępy między wierszami 1,5, do 10 stron standardowego maszynopisu wraz z materiałami dokumentacyjnymi) wraz z wykresami (Excel lub Corel) i zdjęciami (jpg) prosimy wysyłać wyłącznie w formie elektronicznej pod adresem: i.rybak@uw.edu.pl lub/i sekretarz@pth.home.pl

Redakcja Wiadomości Hydrobiologicznych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz