Nieoficjalna i bardziej swobodna w przekazie strona wydziałowa, z relacjami z badań naukowych, zajęć dydaktycznych, spotkań nieformalnych i dyskusji. Jednym słowem "o życiu" (biologia zobowiązuje) we wszelkich jego uniwersyteckich a nawet biotechnologicznych przejawach.
poniedziałek, 16 kwietnia 2012
Olsztyn znów aktywny! Tym razem za dnia a nie w nocy :)
Po sukcesie Ogólnopolskiej Nocy Biologów, studenci Wydziału Biologii i Biotechnologii postanowili po raz pierwszy wziąć czynny udział w Ogólnopolskich Warsztatach „DNA-Encyklopedia Życia”. Warsztaty odbędą się w dniach 20–21 kwietnia 2012 r. w Olsztynie w budynku Collegium Biologiae (Oczapowskiego 1A).
Warsztaty organizowane są już po raz czwarty i odbywają się równolegle w kilku miastach Polski (Olsztyn,Warszawa, Poznań, Szczecin, Wrocław, Kraków, Lublin, Gdańsk, Łódź, Toruń) . Ogólnopolskim koordynatorem Warsztatów jest Kamil Maciąg, prezes Akademickiego Stowarzyszenia Studentów Biotechnologii (ASSB) z Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. ASSB objęło patronat nad całymi Warsztatami.
W Olsztynie połączyli siły studenci z Naukowego Koła Biotechnologów i Koła Biologii Komórki. Patronaty honorowy sprawują Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbara Kudrycka, w przypadku olsztyńskiej edycji - Dziekan Wydziału Biologii i Biotechnologii, prof. Tadeusz Kamiński oraz Polska Federacja Biotechnologii (prezes Prof. A. K. Kononowicz). Patronat medialny sprawuje portal biotechnologia.pl.
Warsztaty są okazją do ukazania i przybliżenia dorosłym, młodzieży i dzieciom biologii i biotechnologii oraz wypromowanie tych kierunków studiów oraz całego Wydziału. Skierowane są do osób żądnych wiedzy i ciekawych świata. Olsztyn ma do zaoferowania wykłady o DNA oraz o Zwierzętach w biotechnologii. Dodatkowo liczymy na zaangażowanie i burzę mózgów podczas Debaty o GMO. Warsztaty będą uatrakcyjnione o część praktyczną. Uczestnicy będą mogli samodzielnie pracować przy użyciu technik inżynierii genetycznej lub narzędzi bioinformatycznych oraz odkrywać tajemnice życia pod mikroskopem.
Wykłady i zajęcia laboratoryjne pozwolą na przeniknięcie młodym do świata nauki nie tylko od strony teoretycznej, ale i praktycznej. Oprócz zajęć są organizowane konkursy wiedzy o DNA dla uczniów gimnazjum i liceum (21.04. 11.00 – 14.00). Natomiast – najmłodsi mogą wykazać się w konkursach plastycznych. Na zwycięzców czekają nagrody.
Kontakt z organizatorami olsztyńskich Warsztatów jest możliwy drogą mailową. Wszystkie pytania lub propozycje prosimy kierować na adres biotech.uwm.poland@wp.pl. Natomiast w przypadku chęci zarezerwowania terminu zajęć prosimy o kontakt z Aleksandrą Kurzyńską (olka.kurzynska@gmail.com).
Plan Warsztatów można znaleźć pod adresem http://www.uwm.edu.pl/biotech/Encyklopedia/plan.html.
Studenci zaangażowani w Warsztaty:
Agnieszka Sikora
Brygida Telechowska
Justyna Kondratowicz
Marika Ryszka
Aleksandra Kuskowska
Kamila Zglejc
Damian Tański
Joanna Jazowska
Katarzyna Chojnowska
Aleksandra Zamojska
Justyna Kołakowska
Kamil Dobrzyń
Dominika Tworus
Tomasz Molcan
Agnieszka Opasińska
Marta Kowalewska
Natalia Pawłowska
Karol Szeszko
Kamil Myszczyński
Sylwia Olejarz
Aleksandra Kurzyńska
Marcin Martyniak
Marika Ryszka
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz