poniedziałek, 6 stycznia 2014

Jak zostać dziennikarzem opisującym przyrodę?

(logo nowego potralu, poświęconego przyrodzie Warmii i Mazur

Redakcja Gazety Olsztyńskiej czasie w Nocy Biologów będzie  nie tylko zbierała informacje o świecie biologicznym i nie tylko będzie relacjonowała wydarzenia Nocy Biologów. W ramach mini warsztatów współpracownicy Gazety Olsztyńskiej wyjaśnią zasady działania portalu natura.wm.pl oraz sposób w jaki można zarejestrować się do systemu i tworzyć treści powstającej internetowej encyklopedii przyrody Warmii i Mazur. Warszatty odbęda się w  Collegium Biologia, sala 005 w godzinach 14.00-15.00

Trochę później bo w godz. 15.30-17.00, już w bardziej maleralnych warunkach kawiarni naukowej (Malta Bistro, Collegium Biologiae) twórcy encyklopedii i dzienikarze pokażą jak tworzyć hasła przyrodnicze.

Zatem prszyjdć na Noc Biologów w piątek do Kortowa, by nie tylko posłuchac i zobaczyc, ale by zacząć pisać i upowszechniać wiedze przyrodniczą, dotyczaca naszego regionu.

St.Cz.

*  *   *

Grupa Medialna Gazety Olsztyńskiej, Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie wspólnie realizują projekt, polegający na zbudowaniu portalu przyrodniczego natura.wm.pl. Spróbujemy wspólnie zbudować naszą regionalną przyrodniczą Wikipedię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz