czwartek, 2 czerwca 2016

Powtórne malowanie dachówek czyli bioróżnorodność w Noc Świętojańską


Wystawa z dachówkami (bioróżnorodność łąki), pomalowanymi w czasie Majówki z etnobotaniką (częściowo uzupełnione dachówkami malowanymi na pikniku naukowych w olsztyneckim skansenie) od kilku dni jest eksponowana przed budynkiem Collegium Biologiae. Budzi nieustające zainteresowanie. Dzisiaj nawet pojawiła się pani, która chciała jedną dachówkę kupić i w tej sprawie udała się do dziekanatu. Przy okazji wyjaśnię, że dachówki są bezcenne i nie są na sprzedaż. Prezentowaną wystawę jeszcze uzupełnimy dachówkami pomalowanymi w skansenie a następnie jeszcze raz pokażemy w czasie Europejskiej Nocy Naukowców w dniu 30 września 2016 r. w Bibliotece Głównej lub innym, wyznaczonym przez organizatorów miejscu. W ciągu kilku dni instalacja przez Collegium Biologiae uzupełniona będzie tablicą informacyjną, wyjaśniającą co to jest i jaki ma związek z bioróżnorodnością, nauką i edukacją oraz QR kodami odsyłającymi do adekwatnych miejsc w internecie. Odrobina cierpliwości.

W związku z dużym zainteresowaniem postanowiliśmy powtórzyć plener malarski z bioróżnorodnością. Najbliższa okazja już 24 czerwca, w Noc Świętojańską i piknikiem popularnonaukowym, organizowanym przez Gazetę Olsztyńską w Parku Centralnym. Nasz Wydział też będzie miał tam swoje stoisko. O programie jeszcze napiszemy. Ale będzie także malowanie dachówek. Ci pracownicy i studenci, którzy chcą wziąć udział w bioróżnorodnościowym plenerze mogą zabrać z wystawy pustą, niepomalowaną dachówkę (leżą pod wystawą), przynieść na piknik świętojański do Parku Centralnego, i pomalować. Farby i pędzle zapewniamy. Startujemy 24 czerwca ok. godz. 17.00 lub ciut później. Można także przynieść własną dachówkę, z domu (lub wyszukaną gdzieś w terenie, wyrzuconą, zaniedbaną, czekającą...

Pomalowane dachówki przez pracowników lub studentów można będzie: 1. zabrać do domu i postawić w ogródku lub eksponowanym miejscu w mieszkaniu, 2. zostawić nam na wystawę w październiku. Pokażemy nasze prace na wystawie Artystycznej Rezerwy Twórczej w Bibliotece głównej.

Szczegóły Nocy Świętojańskiej niebawem.

Stanisław Czachorowski

zobacz też:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz