piątek, 14 listopada 2014

Nowoczesne Technologie dla Edukacji Leśnej

Zapraszamy do wzięcia udziału w 19 Konferencji z cyklu “Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa”, która odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2014 roku w CEPL w Rogowie. Temat przewodni tegorocznej konferencji: NOWOCZESNE TECHNOLOGIE DLA EDUKACJI LEŚNEJ.

Planowane tematy WARSZTATÓW 2-go dnia (4 grudnia)
Warsztat 1. Nowoczesne techniki filmowe dla edukacji przyrodniczo-leśnej (ORWLP w Bedoniu - filmowanie z użyciem kranu kamerowego, za pomocą slidera, z użyciem jazdy oraz wykonywanie zdjęć typu timelaps, używanie niewielkich urządzeń rejestrujących obraz).

Warsztat 2. Geocaching wokół Arboretum (Geocaching Polska - geocaching w praktyce, zastosowania geocachingu w edukacji przyrodniczej). 

Warsztat 3. Wykorzystanie map cyfrowych i narzędzi GIS dla edukacji leśnej (ESRI Polska - wykorzystanie posiadanych przez lasy i parki zasobów map cyfrowych do nowoczesnej edukacji i atrakcyjną promocję walorów przyrodniczych zarówno w Internecie (tworzenie interaktywnych aplikacji) jak również podczas wykładów i gier terenowych).

Warsztat 4. Edukacja przyrodnicza 3D (WL UR w Krakowie - naziemne i lotnicze skanowanie laserowe, modelowanie 3D - praktyczne aplikacje i modele drzew i drzewostanów 3D).

Warsztat 5. Logery gps narzędziem badań i edukacji przyrodniczej (ECOTONE - rodzaje sprzętu telemetrycznego GPS, GSM, UHF, VHF przykładowe zastosowania, pokaz wybranych paneli, akcesoria, podstawowe reguły etyczne).

Warsztat 6.Social media w edukacji przyrodniczo-leśnej (PGL Lasy Państwowe - Jak oswoić nowinki technologiczne, w tym największy portal społecznościowy Facebook?).

Na zgłoszenia referatów czekamy do 15 listopada 2014 r.
Planowane tematy SESJI REFERATOWYCH 1-go dnia (3 grudnia) "Szkiełko i oko" - wpływ nowych technologii na proces uczenia się. Stosowane nowoczesne rozwiązania i technologie w edukacji leśnej. Innowacyjne rozwiązania i technologie dla edukacji leśnej. Nowoczesne technologie szansą czy zagrożeniem dla edukacji leśnej. Sesja specjalna: Książki z audiobookiem, czyli tajniki powstania Zielonej serii Włodzimierza Puchalskiego - dawniej i dziś (Tomasz Ogrodowczyk, ORWLP w Bedoniu).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://cepl.sggw.pl/konferencja/wzels/index.htm
Zapraszamy Biuro Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej
LZD SGGW ul. Leśna 5a, 95-063 Rogów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz