sobota, 15 listopada 2014

Konferencja naukowa "Czynna ochrona owadów"

Fundacja EkoRozwoju zaprasza serdecznie do udziału w konferencji naukowej "Czynna ochrona owadów", która odbędzie się 21.11.2014 r. we Wrocławiu. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Termin: 21.11.2014 r. godz. 9.00 - 16.00 miejsce: Hotel Scandic we Wrocławiu ul. Piłsudskiego 49/57.

W trakcie konferencji poruszanych będzie wiele kwestii dotyczących współczesnej problematyki ochrony owadów i jej związkach z gospodarką prowadzoną przez człowieka. Mowa będzie o: tym dlaczego owady są godne ochrony i jak chroni je prawo polskie i Unii Europejskiej; skomplikowanych interakcjach między owadami i środowiskiem; związku sieci Natura 2000 z owadami; nowatorskich pomysłach na ochronę tej niezwykłej grupy zwierząt w tym sposobach ochrony tej grupy w gospodarce leśnej; historii zmagań na rzecz ochrony owadów; roli owadów w naszym świecie i o świadczeniu przez nie usług ekosystemowych.

Konferencja stanowi zwieńczenie projektu "Ochrona czynna przeplatki maturny, gatunku wskaźnikowego łęgów, w Polsce południowo-zachodniej". Ponieważ głównym odbiorcą konferencji są przedstawiciele administracji publicznej oraz instytucji odpowiedzialnych za ochronę przyrody, w tym samorządów lokalnych, mamy nadzieję na owocną dyskusję z Państwa udziałem.

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy wysyłać mailem na adres konferencja@fer.org.pl lub faxem na nr 71 3436035. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!
Krzysztof Smolnicki - prezes FER
zespół naukowy projektu: dr Adrian Smolis, prof. dr hab. Dariusz Tarnawski, dr Marcin Kadej, dr Adam Malkiewicz
organizator Mariusz Szykasiuk mariusz@eko.org.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz