środa, 26 marca 2014

XI Ogólnopolskie Sympozjum Sekcji Odonatologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego Dubiecko, 19-22.06.2014 r.

KOMUNIKAT NR 2
W dniach 19-22 czerwca br. odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Sekcji Odonatologicznej PTE oraz wszystkich miłośników ważek. Jak już wspomniano w pierwszym komunikacie, spotkamy się w Ośrodku Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w miejscowości Wybrzeże k. Dubiecka. Ośrodek oferuje pokoje 1,2,3-osobowe z łazienkami, w niektórych przypadkach jedna łazienka na dwa pokoje. Łączna cena za pobyt wraz z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja) od czwartkowej kolacji do niedzielnego śniadania wynosi odpowiednio: Jedno miejsce w pokoju jednoosobowym - 165 zł; Jedno miejsce w pokoju dwuosobowym - 150 zł; Jedno miejsce w pokoju trzyosobowym - 120 zł. Pod względem cenowym pobyt z wyżywieniem stanowi niepodzielną całość. Dlatego zachęcamy Państwa do uczestnictwa w całym sympozjum, od czwartku do niedzieli. Dodatkowo przewidziano wpłatę wpisowego, w wysokości 20 zł od osoby, na potrzeby sekcji (m.in. opłatę serwera dla strony internetowej odonata.pl) oraz dla czasopisma „Odonatrix”.

Do Wybrzeża k. Dubiecka najlepiej dojechać przez Rzeszów, skąd należy udać się na południe drogą w kierunku Dynowa (droga nr 878), następnie w miejscowości Bachórz skręcić na wschód drogą nr 884 w kierunku Przemyśla. W Dubiecku (tuż za cerkwią) należy skręcić w prawo, drogą w kierunku miejscowości Słonne i po przejechaniu ok. 1,5 km, na przeciwko drewnianej kładki na Sanie, znajduje się brama wjazdowa do naszego ośrodka.

Do Dubiecka można dojechać również autobusem PKS z Rzeszowa, bezpośrednim o godz. 16.45 (kierunek Nienadowa) lub z przesiadką w Dynowie. Osoby, które dojadą autobusem zostaną odebrane i dowiezione do ośrodka.

Przypominamy, że w programie przewidzieliśmy dwa panele – referatowy i warsztatowo-terenowy. W części referatowej będzie można przedstawić w formie prezentacji, fotorelacji lub posteru rezultaty swoich badań i obserwacji z wypraw i wyjazdów terenowych. Zależy nam na różnorodności omawianych zagadnień, jak również na dobrej jakości przygotowanych prezentacji, dlatego już dzisiaj zachęcamy do pracy nad nimi. Temat wystąpienia proszę podać w formularzu zgłoszeniowym.

Część warsztatową poświęcimy głównie metodyce prac terenowych. Podczas wycieczek odwiedzimy naturalne cieki w lasach oraz wody antropogeniczne – byłe wyrobiska pożwirowe położone wzdłuż doliny Sanu. Szczególną uwagę poświęcimy Cordulegaster bidentata – gatunkowi, z którym większość spośród nas styka się rzadko lub nie widziała go jeszcze w ogóle. Będzie to okazja do „cordulegasterowych” rozważań w różnych wymiarach. Odwiedzimy także prywatne Muzeum Skamieniałości i Minerałów. Zgromadzone eksponaty to często unikatowe egzemplarze w skali krajowej i światowej. Zobaczymy, jak dzięki pasji i determinacji nawet w małej miejscowości można zrealizować tak imponujące przedsięwzięcie.

W celu zgłoszenia swojego uczestnictwa w Sympozjum prosimy o wypełnienie załączonego formularza i przesłanie na adres organizatora, Bogusława Daraża: bdaraz@poczta.onet.pl z dopiskiem „Sympozjum” w tytule wiadomości, do dnia 11 maja br.

Zarząd Sekcji Odonatologicznej PTE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz