sobota, 7 lutego 2015

Kortowiada is coming... :)

Tak jak obiecałem w swoim wcześniejszym artykule - dziś czeka Was właśnie to "trochę z perspektywy studenckiego życia" :). A bez wątpienia można stwierdzić, że nieodzownym elementem każdego studenckiego życia (zaraz po sesji) są juwenalia.. tym bardziej na naszym UWM'ie, gdzie czeka nas Kortowiada - najlepsze juwenalia w Polsce! :)

Ale dlaczego o tym piszę już teraz? 

Tradycją naszego Uniwersytetu jeszcze przed juwenaliami jest tzw. Liga Wydziałów, która określa kolejność w Paradzie Wydziałów Ulicami Olsztyna, na której każdy wydział ma swoje wyjątkowe koszulki :).
Przy okazji z tego miejsca chciałbym zaprosić wszystkich studentów do naszego Konkursu na tegoroczną koszulkę WBiB. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Tak wyglądał nasz zwycięzki projekt w tamtym roku ;)

autorka: Joanna Czerwińska

Pierwszy "etap" Ligi Wydziałów, czyli Plebiscyt Belfra 2014 mamy już za sobą. 
Czekają nas jeszcze m.in.: 
- zawody sportowe w: siatkówce mężczyzn oraz kobiet, futsalu kobiet oraz koszykówce (drużyny mieszane), 
- ogólnopolska akcja "Góra Grosza" przeprowadzana na każdym z wydziałów,
- zbiórka plastikowych nakrętek, które przeznaczymy na cele charytatywne.

Wszystkie te "konkurencje" wpływają na ostateczne miejsce wydziałów w naszej Paradzie :).
Żeby było sprawiedliwiej - nasi informatycy stworzyli specjalne przeliczniki, które wyrównują szanse mniejszych wydziałów w konkurencji z tymi większymi, więc wszystko zależy tylko od naszego zaangażowania! Zachęcam wszystkich do wspólnej zabawy, do wszystkich zbiórek oraz do kibicowania drużynom naszego Wydziału Biologii i Biotechnologii! ;)

A tak na Paradzie było w tamtym roku.. ;)


Jakby tego było mało - w czasie Kortowiady czeka nas również Bój Wydziałów, czyli trzyminutowe scenki tematyczne prezentowane przez wydziały oraz Plebiscyt Miss Wenus.
W scenkach mogą wziąć udział WSZYSCY chętni studenci, do czego oczywiście zachęcamy! Im nas więcej, tym weselej i zdecydowanie ciekawiej! :) O spotkaniach będziemy jeszcze informować, czy to przez starostów, czy też przez plakaty na wydziale oraz przez Facebooka. 

W tym roku czekają nas takie tematy jak:
- "A to było tak - nie było wiatru, a ruszał się krzak",
- "Skok w bok" - Konkurencja Dziekańska,
- "Kiedy galerie są zamknięte" - scenka Miss Wenus.

Tak zaprezentował się nasz wydział 2 lata temu ze scenkami: "Chyżo przez polany" oraz "Nie każdy chłop z widłami to Posejdon"... :)


A co ciekawego powstanie w tym roku..? Macie jakieś pomysły na nasze tegoroczne tematy? :)
Mam nadzieję - do zobaczenia na naszej posesyjnej "Burzy Mózgów" oraz na przygotowaniach WBiB do Boju Wydziałów 2015! :)

Pozdrawiam!

Michał Gumkowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz