poniedziałek, 21 kwietnia 2014

„Głos Przyrody” pod patronatem Wydziału Biologii i Biotechnologii



Kwartalnik „Głos Przyrody” to edukacyjny magazyn familijny poświęcony przyrodzie Polski. Magazyn jest adresowany zarówno do dzieci, jak i całych rodzin. Zawiera różnorodne materiały, także te do wspólnej rodzinnej lektury, zabawy i nauki. Dla nauczycieli oraz osób prowadzących pozaszkolną edukację przyrodniczą przygotowywane są karty pracy ucznia, opracowane na podstawie wybranych artykułów.

„Głos Przyrody”, począwszy od najnowszego, wiosennego wydania, został objęty patronatem Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wydział Biologii i Biotechnologii UWM patronuje również publikacji „Skala porostowa, czyli badamy czystość powietrza”, której współautorską jest Justyna Cilulko-Dołęga, doktorantka UWM. Sygnalny numer „Głosu Przyrody” (z marca ub.r.) można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej www.glosprzyrody.pl.


Co w najnowszym „Głosie Przyrody”? 
Co nieco pokazuje okładka. Jest więc o lisie – synantropie, o powodach, dla których ptaki „malują” swoje jaja, i tradycji zdobienia jaj przez ludzi. O kuzynach w czerwonych kaloszach, czyli bocianach białym i czarnym. Proponujemy też bliskie spotkanie z drzewem (m.in. dowiecie się, jak zmierzyć jego wysokość, posługując się tylko kijkiem i… drugą osobą). A na Spacer w przyrodę wybierzecie się nad Wieprz, by obserwować „łany” ptaków. Oprócz stałych rubryk, takich jak Z Głosem Przyrody nie pomylę… (tym razem: sosna i modrzew), Księga lasu (zając i lis), Z życia skrzaciej braci (czy samotne sarniątko naprawdę potrzebuje pomocy?), znajdziecie nowe. Wśród nich: Apteka pod adresem: natura (a w niej m.in. przepis na syrop z kwiatów mniszka i koktajl z liści pokrzywy). Oczywiście są zagadki i inne łamigłówki, konkursy, ciekawostki, rysunki do kolorowania – czyli jak zawsze coś dla małych, średnich i całkiem dużych czytelników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz