piątek, 10 lutego 2017

Za tydzień inauguracja Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

Już za tydzień rozpocznie oficjalnie działalność Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Młodego Odkrywcy, w ramach projektu pod nazwą Uniwersytet Młodego Odkrywcy, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Udział w zajęciach jest dla uczniów bezpłatny.

Naukę rozpocznie  blisko 100 uczniów m.in. ze Szczytna, Stawigudy, Butryn, Ostródy, Lamkowa, Ornety, Bartoszyc, Dzierzgonia. W inauguracji wezmą także udział uczniowie, rozpoczynający naukę w ramach Klubów Młodych Naukowców – dla nich przewidziane będą wykłady otwarte, wsparcie merytoryczne, konsultacje w formie żywej biblioteki popularnonaukowej oraz udział warsztatach laboratoryjnych w czasie Olsztyńskich Dni Nauki, Nocy Biologów i innych pikników naukowych, organizowanych przez Wydział Biologii i Biotechnologii.

Więcej informacji o Uniwersytecie Młodego Odkrywcy i możliwości zapisania się znajdują się na stronie:  http://uniwersytetmo.blogspot.com/Program Inauguracji

11.00 - rozpoczęcie uroczystości

1. Hymn Uniwersytecki

2. Otwarcie roku akademickiego na Uniwersytecie Młodego Odkrywcy – Dziekan Wydziału Biologii i Biotechnologii, prof. dr hab. Tadeusz Kamiński.

3. Wystąpienie przedstawicieli władz Uniwersytetu

4. Słowo wstępne do koncepcji Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy: „Naukowcem może zostać każdy, od zaraz – krótko o metodzie naukowej” - dr hab. S. Czachorowski (koordynator projektu)

5. Immatrykulacja studentów Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy - prof. dr hab. Aleksander Świątecki, prodziekan ds. studenckich

6. Gaudeamus

7. Wręczenie nominacji nauczycielom przybyłym z uczniami (dyplom z podziękowaniem za przyjęcie roli opiekunów)

8. Wystąpienia zaproszonych gości

9. Wykład inauguracyjny pt. „Plasmobot i inne osiągnięcia biologii" - dr Ewa Sucharzewska, Katedra Mykologii.

10. Zamknięcie uroczystości przez prof. dr. hab. T. Kamińskiego, Dziekana WBiB.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz