czwartek, 23 lutego 2017

Czy gimnazjaliści lubią uczyć się w soboty?

Czy gimnazjaliści lubią uczyć się w soboty? Tak, ale niekoniecznie w szkole! Zapraszamy na nowy kierunek dla młodzieży na Uniwersytecie Dzieci - Naukę do kwadratu.

Uniwersytet Dzieci organizuje fantastyczne zajęcia popularyzujące naukę od wielu lat. W tym semestrze otwieramy nowy kierunek dla nastolatków. Cena jest bardzo promocyjna (w Olsztynie semestr kosztuje 100 zł, we Wrocławiu 150 zł) . Fundacja otrzymała dofinansowanie od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu “Uniwersytet Młodego Odkrywcy”. Dzięki temu już w drugim semestrze startuje kierunek dla młodzieży w wieku 14-16 lat - Nauka do kwadratu. Nowy kierunek zostanie uruchomiony aż w 3 miastach: Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. Do wyboru będą specjalizacje m.in. takie jak Biologia, Sztuka, Architektura krajobrazu czy Programowanie. Zajęcia poprowadzą wybitni naukowcy i specjaliści z uczelni wyższych.
Zajęcia są świetne, angażujące młodzież i zachęcające do nauki w nieszablonowy sposób. Z nami nastolatki po prostu lubią się uczyć.

W Olsztynie wciąż czekają ostatnie miejsca na niektórych specjalizacjach:
- fizyka w sporcie – 4
- architektura krajobrazu – 1
- malarstwo – 8
- lingwistyka (językoznawstwo) – 6

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe opisy poszczególnych specjalizacji:

Serdecznie zapraszamy na otwarty wykład inauguracyjny pt. „Czego uczy się człowiek XXI wieku?”, który poprowadzi prof. dr hab. Stanisław Czachorowski. Wykład odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej znajdującej się przy ul. Oczapowskiego 12B w sali 306 w godz. 11:30-12:30.  Zajęcia poświęcone będą trendom w nauce. Słuchacze dowiedzą się, jaka wiedza będzie im potrzebna w przyszłości oraz w jakim kierunku zmierza rozwój nauki.


Film, w którym młodzież wypowiada się o studiowaniu na Uniwersytecie Dzieci:
https://web.facebook.com/UniwersytetDzieci/videos/vb.195330026782/10154099491631783/?type=2&theater

Dominika Niedźwiecka
Koordynator 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz