sobota, 21 listopada 2015

Szlachetna Paczka na Wydziale Biologii i Biotechnologii


Samorząd Studencki Wydziału Biologii i Biotechnologii zaprasza do zaangażowania się w zbiórkę w ramach Szlachetnej Paczki. Dla nas to mały gest, 5 zł to nie dużo, a jeśli się zorganizujemy i przyniesiemy jedzenie i inne produkty to pomożemy wspólnie.

A oto charakterystyka rodziny, której w tym roku pomożemy:
Pani Magdalena (37 l.) samotnie wychowuje dwoje dzieci: Daniela (17 l.) oraz Natalię (15 l.). Rodzina radziła sobie dobrze do lipca tego roku, kiedy Pani Magdalena uległa wypadkowi w pracy, w wyniku którego miała skomplikowane złamanie nogi, składanej operacyjnie ze śrubami. Przez kilka miesięcy nie mogła chodzić. straciła pracę. Teraz aktywnie szuka nowej, lecz nie do każdej pracy może pójść, ponieważ ...nie może przeciążać chorej nogi. Rodzina utrzymuje się ze świadczeń socjalnych i alimentów. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkanie, zostaje 242 złote na osobę, miesięcznie. Rodzina żyje w bardzo skromnych warunkach, mieszcząc się w jednym pokoju. Dla Pani Magdaleny praca jest bardzo ważna. Odpowiada na każde znalezione ogłoszenie. Próbuje zapisać się na kursy doszkalające z Urzędu Pracy, jednak zawsze jest brak miejsc. Chciałaby pójść na kurs na kasę fiskalną, ponieważ kiedyś pracowała w sklepie. Kurs ten pomógłby jej dostać pracę siedzącą, którą mogłaby wykonywać mimo chorej nogi. Najważniejszą potrzebą jest żywność i środki czystości, ponieważ dużo kosztują i są niezbędne dla rodziny. Rodzina potrzebuje również pościeli. Pani Magdalena nie posiada jej w ogóle, a jest to niezbędna rzecz gospodarstwa domowego. Rodzina będzie wdzięczna za każdą pomoc.

Potrzeby rodziny:
  • Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach.
  • Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów. 
Zapraszamy do zaangażowania. Produkty można zostawić w holu Collegium Biologiae od 23.11 do 10.12.15. Zbiórka datków przez starostów poszczególnych roczników.

RWSS WBiB, UWM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz