Nieoficjalna i bardziej swobodna w przekazie strona wydziałowa, z relacjami z badań naukowych, zajęć dydaktycznych, spotkań nieformalnych i dyskusji. Jednym słowem "o życiu" (biologia zobowiązuje) we wszelkich jego uniwersyteckich a nawet biotechnologicznych przejawach.
piątek, 2 września 2016
Bioróżnorodność na kamieniach malowana
W czasie 14. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki zapraszam na warsztaty malowania kamieni i starych dachówek. Motywem będzie lokalna różnorodność biologiczna: pierwotniaki, grzyby, rośliny i zwierzęta. Malowaniu towarzyszyć będą opowieści o przyrodzie.
Opowiadać o świecie (nie tylko przyrodniczym) można na różne sposoby. Poprzez wzniosłe słowa referatów naukowych lub przez zwykłe, wspólne prace, w których mówi się milczeniem. I bycie ze sobą razem. Lub też opowiada się o niezwykłym świecie przyrody. Tak jak kiedyś przy darciu pierza, łuskaniu fasoli lub pracy w polu.
Po co malować? By nadać kamieniom nową wartość. By zwrócić uwagę na świat znikający (różnorodność biologiczna regionu). Kamienie edukacyjne, przywołujące wspomnienia z historii i opowiadające o lokalnej przyrodzie (bioróżnorodności). Do wykorzystania i powielenia jako zajęcia edukacyjne.
Zapraszam
ps. Przynieś ze sobą jakiś kamyk do pomalowania.
(Zobacz cały program)
Stanisław Czachorowski
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz