środa, 31 sierpnia 2016

Dalie i plener malarski (edukacyjny)


W czasie Czwartej Olsztyńskiej Wystawy Dalii (zobacz cały program) przewidziane są dwa plenery malarskie.

W sobotę zapraszamy do malowania na szkle:

10 września 2016 (sobota), godz. 10:00 - 16:00
11:00-16:00 warsztaty „Dalie na szkle malowane” (prowadzenie dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM, szklarnia Wydziału Biologii i Biotechnologii).

Farby do szkła mamy przygotowane. Proszę przyjść z butelką lub słoikiem (może być kilka, umyte i pozbawione etykiet). Będziemy malować dalie z natury. Pomalowane słoiki i butelki mozna będzie zabrać ze sobą lub zostawić na wystawę w styczniu, w czasie Nocy Biologów (i dopiero po wystawie zabrać ze sobą).

Natomiast w niedzielę zapraszamy na otwarty plener malarski. Zapewniamy tylko żywe dalie jako model malarski. Wszelkie akcesoria proszę przynieść ze sobą, farby, pędzle, kredki, sztalugi itd., w zależności od techniki, jaką Państwo chcecie malować. Wystawa poplenerowa także jest planowana (termin i miejsce ustalimy).

Wydarzenie na Facebooku

11 września 2016 (niedziela), godz. 10:00 – 16:00
10:00-15:00 plener malarski z udziałem grupy A*R*T Artystycznej Rezerwy Twórczej UWM w Olsztynie (okolice szklarni Wydziału Biologii i Biotechnologii, przy kolekcji dalii).

Zamieszczone zdjęcia wykonane zostały w czasie upcyklingowego pleneru w Mazurskim Parku Krajobrazowym w czasie Dnia Bociana Białego (koniec maja 2016 r.)

Więcej zdjęć z pleneru w Krutyniu.

Stanisław CzachorowskiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz