środa, 30 września 2015

Zaadoptuj pszczołę


Czy wiesz, że prawie połowa dziko żyjących w Polsce pszczół jest w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych? Na szczęście wspólnie możemy im pomóc. Wystarczy, że dołączysz do najfajniejszej pszczelej akcji społecznej, czyli “Adoptuj pszczołę. Zostały jeszcze tylko dwa tygodnie. Tym razem celem akcji jest Wielki Spis Zapylaczy - nowatorskie badania, których obecnie w Polsce bardzo brakuje, a są niezbędne, by skutecznie chronić pszczoły. Pszczoły liczą na Twoją pomoc!
ADOPTUJ PSZCZOŁĘ >>
Wielki Spis Zapylaczy przeprowadzony będzie pod opieką merytoryczną m.in. naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego. Wspólnie będziemy liczyć pszczoły, sprawdzimy jak się mają, a także jak wpływa na nie środowisko i działalność człowieka. Nie uda się to jednak bez Ciebie. W prosty sposób możesz skutecznie pomóc polskim zapylaczom - wystarczy, że zaadoptujesz pszczołę. Adopcja jednej to tylko 2 złote. A biorąc udział w tej akcji, możesz nie tylko wziąć udział w innowacyjnym projekcie na rzecz ochrony pszczół, ale mieć też istotny wkład w rozwój polskiej nauki o owadach zapylających.
Każda zaadoptowana pszczoła zwiększa szansę na polepszenie losu pszczół. W poprzednich latach się udało - w obu edycjach akcji wzięły udział tysiące osób z całej Polski i to właśnie ich zaangażowanie i wielkie serca sprawiły, że pszczołom w Polsce żyje się teraz lepiej. Nadal jest jednak wiele do zrobienia. Dołącz do akcji i weź udział w tym niezwykłym projekcie naukowym - zaadoptuj pszczołę :)
ADOPTUJ PSZCZOŁĘ >>
Już ponad 70 tysięcy wirtualnych pszczół znalazło swoich opiekunów. Aby jednak skutecznie pomóc zapylaczom - dokładnie sprawdzić, jak im się żyje i jak najlepiej je chronić - potrzebujemy Ciebie. Wspólnie pokażmy, że pszczoły zawsze mogą na nas liczyć! 


pozdrawiam serdecznie,
Kasia Jagiełło
Koordynatorka akcji “Adoptuj pszczołę”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz