środa, 9 września 2015

Hobbiton czyli ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu w Olsztynie

Szukasz nietuzinkowego sposobu na spędzenie wolnego czasu w naszym mieście? Kino, pub i galeria handlowa nie są dla Ciebie wystarczającymi alternatywami? Okazuje się, że w Olsztynie, wbrew pozorom, istnieje wiele innych możliwości aktywnego wypoczynku i kreatywnego zagospodarowania swojego czasu. Są nimi interesujące warsztaty rozwoju i wycieczki przyrodnicze.

W zdrowym ciele zdrowy duch
Coraz więcej osób poszukuje sposobu aby aktywnie spędzić czas z korzyścią dla swojego zdrowia i kondycji. Jedną z możliwości jest ćwiczenie jogi, której pozytywne oddziaływanie na organizm jest kompleksowe a dostępna jest dla każdego. Odpowiednio dobrane ćwiczenia będą korzystne zarówno dla osób starszych, jak i młodszych prowadzących siedzący tryb życia, a także dla kobiet w ciąży. Jogę można ćwiczyć uczęszczając na cykliczne zajęcia, wzbogacając swoją wiedzę na warsztatach z dobrym nauczycielem. W kontekście zdrowia bardzo ważne jest też odpowiednie odżywianie. Samodzielne zdobywanie wiedzy na ten temat w gąszczu sprzecznych informacji i stosów książek może być kłopotliwe, dlatego warsztaty zdrowego odżywiania z dietetykiem wydają się idealnym rozwiązaniem. W profilaktykę i naturalne sposoby na rozmaite dolegliwości zdrowotne wpisuje się, coraz bardziej popularna ostatnio medycyna naturalna i ziołolecznictwo. Na warsztatach z zakresu Medycyny Chińskiej, zastosowania i rozpoznawania ziół czy Ajurwedy (medycyny indyjskiej) można zdobyć wiedzę odnośnie praktycznego ich zastosowania w życiu codziennym, dzięki czemu można zaoszczędzić na wizytach u lekarzy i szkodliwych farmaceutykach.
Panie dbające o swój wygląd i wizerunek mogą skorzystać z warsztatów makijażu i stylizacji. Podczas takich spotkań profesjonalistki z branży uczą odpowiedniego doboru kosmetyków i ubrań, oraz zdradzają sposoby na tuszowanie niedoskonałości i eksponowanie atutów.

Pasja dodaje energii
Kolejna możliwość na kreatywne spędzenie czasu wolnego to rozwijanie swoich pasji i umiejętności np. fotografowania, malarstwa, rękodzieła czy florystyki. Tematyczne warsztaty z ekspertem są świetną okazją do spojrzenia na zagadnienie z nowej perspektywy i spotkania z ciekawymi ludźmi. Właściciele czworonogów mogą podnosić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne na szkoleniach dla psów i seminariach. Ostatnio pojawiła się możliwość skorzystania z takich szkoleń bez konieczności zakupu całych kursów treserskich, co pozwala wybrać konkretne tematy i dostosować tryb nauki do swoich potrzeb.

Przyrodniczo i aktywnie
Nasze miasto i region mają do zaoferowania coś zupełnie wyjątkowego w skali kraju, a może nawet i Europy – otaczają nas tereny unikalne pod względem przyrodniczym. Z tego powodu grzechem byłoby nie korzystanie z tych dobrodziejstw. W poznawaniu przyrody Warmii i Mazur mogą pomóc doświadczeni przyrodnicy, którzy na zorganizowanych wycieczkach uczą obserwacji i rozpoznawania roślin i zwierząt. Tym sposobem można spędzić aktywnie czas na łonie natury, a przy okazji zyskać wiedzę przyrodniczą i umiejętności, przydatne podczas kolejnych rodzinnych eskapad. Idealnym rozwiązaniem dla kreatywnych osób poszukujących nowych sposobów aktywnego wypoczynku są też warsztaty survivalu. Są one tak zaplanowane aby udział mógł wziąć w nich każdy – począwszy od amatora bez przygotowania merytorycznego i kondycyjnego po głodnego wrażeń poszukiwacza przygód.
Z myślą o ludziach otwartych na świat, poszukujących nowych, interesujących sposobów na spędzenie wolnego czasu powstał Hobbiton. Firma oferuje warsztaty z szerokiego zakresu, m.in.: warsztaty jogi, fotografii (dziecięcej, reklamowej i przyrodniczej), zdrowego odżywiania, ziołolecznictwa, wizażu i stylizacji, szkolenia psów, nawigacji w terenie, udzielania pierwszej pomocy i postępowania w sytuacjach kryzysowych, warsztaty podstaw survivalu, a także wyprawy przyrodnicze z ornitologiem.

Obecnie Hobbiton w powiecie olsztyńskim i giżyckim realizuje także projekt pt. „Pola tętniące życiem kampania edukacyjna na rzecz bioróżnorodności biologicznej”, koordynowany przez Towarzystwo Przyrodnicze Bocian, w ramach którego bierze udział w imprezach plenerowych w naszym regionie, prowadzi zajęcia w szkołach na terenach wiejskich oraz pokazy filmów dla społeczności lokalnych. Ponadto to właśnie Hobbiton stoi za spacerami ornitologicznymi proponowanymi po raz pierwszy w tym roku w ramach akcji Olsztyn Aktywnie!.

Tego lata Hobbiton wspólnie z olsztyńskimi fotografami zorganizował otwarte Letnie Rozmowy o Fotografii w Galerii Sowa, podczas których profesjonaliści opowiadali o swojej pasji i dzielili się tajnikami fotografowania z entuzjastami. Do tej pory mogliśmy spotkać się z Jackiem Sztorcem, który jest fotografem przyrody i krajobrazów warmińskich, panią Zofią Barankiewicz, znana olsztyńską reporterką a także z wielce utytułowanymi artystami – Beatą Podwysocka i Rafałem Kaźmierczakiem. Planowane jest już kolejne spotkanie, podczas którego fotografowie zaprezentują uczestnikom techniki fotografii inne od najczęściej obecnie stosowanej, czyli cyfrowej – tj. m.in. fotografię wielkoformatową, szlachetne i stare techniki analogowe oraz metodę wykorzystująca podczerwień. Będziemy mieli rzadką okazję na własne oczy obserwować proces zapisu i powstawania fotografii na szkle.

Justyna Cilulko-Dołęga
(absolwentka Wydziału, ukończyła biologię środowiskową w 2008 r.)

 *  *  *
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aktualnej ofercie odwiedź stronę www.hobbiton.pl lub skontaktuj się z właścicielką firmy Justyną Cilulko-Dołęga: biuro@hobbiton.pl , tel.: 89 613 05 33, 500 534 416.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz