Kierunek Biotechnologia Studia pierwszego stopnia - licencjackie
Absolwent studiów pierwszego stopnia posiada wiedzę z zakresu metod biologii molekularnej oraz procesów technologicznych. Jest przygotowany do pracy w firmach biotechnologicznych i nadzoru procesów biotechnologicznych w przemyśle, ochronie środowiska i ochronie zdrowia. Posiada wiedzę umożliwiającą podejmowanie zadań technicznych i organizacyjnych oraz pracę w laboratoriach kontrolnych i diagnostycznych.
Kierunek Biotechnologia: Studia drugiego stopnia - magisterskie
Absolwent studiów drugiego stopnia jest przygotowany praktycznie i teoretycznie do stosowania współczesnych metod technologicznych i biologii molekularnej. Absolwent specjalności Biotechnologia przemysłowa uzyskuje wiedzę z zakresu mikrobiologii molekularnej, infekcyjnej, środowiska, mikologii, a także technologii biopreparatów, technologii przemysłów fermentacyjnych oraz selekcji i ukierunkowanej modyfikacji mikroorganizmów. Przygotowany jest do pracy w gałęziach przemysłu, wykorzystujących procesy biotechnologiczne w technologii żywności oraz w innych dziedzinach stosujących biopreparaty. Może być zatrudniony w laboratoriach kontrolnych, zakładach związanych z produkcją żywności oraz placówkach naukowo-badawczych.
Absolwent specjalności Biotechnologia w medycynie weterynaryjnej uzyskuje wiedzę z zakresu wirusologii, mikologii i diagnostyki molekularnej chorób zwierząt, immunologii klinicznej i molekularnej, genetyki i epidemiologii molekularnej, diagnostyki zagrożeń biologicznych żywności oraz biotechnologii leków. Przygotowany jest do pracy w placówkach, które stosują metody biologii molekularnej w produkcji szczepionek, biopreparatów, przeciwciał monoklonalnych do diagnostyki preparatów i do serodiagnostyki oraz immunomodulatorów pochodzenia naturalnego i syntetycznego. Może podjąć pracę w laboratoriach kontrolnych i wdrożeniowych, firmach farmaceutycznych i biotechnologicznych oraz placówkach naukowo-badawczych.
Absolwent specjalności Biotechnologia molekularna (specjalizacja biotechnologia molekularna roślin; biotechnologia molekularna zwierząt) uzyskuje wiedzę z zakresu biologii molekularnej, inżynierii genetycznej współczesnej hodowli roślin, diagnostyki molekularnej, w oparciu o geny i produkty tych genów, stosowania technik klonowania genów i transformacji roślin, analizy regulacji i ekspresji genów, oczyszczania i identyfikacji białek, kwasów nukleinowych i metabolitów, stosowania różnorodnych technik mikroskopowych. Posiada umiejętności stosowania nowoczesnych metod diagnostycznych w warunkach in vivo oraz in vitro. Potrafi identyfikować organizmy wykazujące cenne cechy fizjologiczne (produkcyjne i reprodukcyjne) oraz mutacje genetyczne powodujące zmiany chorobowe. Przygotowany jest do pracy w placówkach naukowo-badawczych, wdrożeniowych, stacjach ochrony roślin, ogrodach botanicznych, firmach biotechnologicznych laboratoriach diagnostycznych, firmach farmaceutycznych, stacjach sanitarno-epidemiologicznych.
Absolwent specjalności Biotechnologia środowiskowa uzyskuje wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie wykorzystania metod biotechnologicznych do ochrony i odnowy środowiska, w tym rozwijania technologii sprzyjających równoważonemu korzystaniu z zasobów środowiska. Umie projektować bioprocesy do eliminacji zanieczyszczeń ze ścieków, unieszkodliwiania odpadów oraz bioremediacji gruntów. Posiada umiejętności prowadzenia diagnostyki środowiskowej z wykorzystaniem metod biologii molekularnej. Zna podstawowe techniki rekombinacji genetycznej drobnoustrojów. Jest przygotowany do prowadzenia działalności gospodarczej, konsultingowej w zakresie biotechnologii środowiskowej, jak również do pracy w placówkach naukowo-badawczych, laboratoriach diagnostycznych, firmach biotechnologicznych, w obiektach oczyszczania ścieków i unieszkodliwiania odpadów.
oferta rekrutacyjna na rok 2012/2013
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz