Dr hab. Irena Giełwanowska prof. UWM pracuje w Katedrze Fizjologii i Biotechnologii Roślin. Jej specjalnością badawczą jest cytologia i embriologia roślin. Z wykorzystaniem mikroskopu optycznego i elektronowego zagląda wgłąb komórki. A niekiedy po materiał badawczy wybiera się az na Antarktydę. O swoich odkryciach opowiada nie tylko studentom.
Cytologia w potocznym rozumieniu to badania cytologiczne, wykonywane w medycynie. Ale poprawnie cytologia to nauka biologiczna dotycząca biologii komórki (z gr. kytos - komórka i logos - nauka), badająca budowę wewnętrzną i funkcje podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka. Teoria komórkowa jest jedną z najbardziej podstawowych teorii życia. Z kolei embriologia (gr. embryon – zarodek) to nauka biologiczna zajmująca się rozwojem zarodkowym organizmów i roślinnych i zwierzęcych. Prof. I. Giełwanowska zajmuje się rozwojem roślin.
St.Cz.
Trzeba iść do takiego ginekologa, który ma dobre opinie i przede wszystkim dysponuje nowoczesnym sprzętem. To jest podstawa. Tutaj https://cmp.med.pl/cmp-wola/ jest namiar na gabinet, o którym można sobie poczytać.
OdpowiedzUsuńJak najbardziej, warto też popytać się przyjaciółkom kogo polecają, a kogo odradzają. Jeśli chodzi o Łódź to wielokrotnie słyszałam że https://ultimed.com.pl/ przyjmuje bardzo dobry ginekolog
OdpowiedzUsuńDzisiaj niestety znalezienie dobrego specjalisty wcale nie jest łatwym zadaniem. I nie mówię tylko o ginekologu. Najlepiej wcześniej czytać opinie w sieci o danym lekarzu albo wybierać kogoś z polecenia, np. znajomych. Ja chodzę na wsyztskie badania do kliniki Multimed i szczerze polecam,
OdpowiedzUsuń