poniedziałek, 25 maja 2015

Znowu budujemy hotele dla pszczół

(Małe miasteczko we Francji, wiosna 2015,
fot, S. Czachorowski)
Studenci Wydziału Biologii i Biotechnologii włączają się w budowanie hotelu dla pszczół, razem z humanistami. Kierunek dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze to wspólne przedsięwzięcie Wydziału Humanistycznego i naszego Wydziału. Nieustające hasło "jesteśmy zaangażowani" nie jest tylko pustym słowem. Odbędzie się to 1. czerwca 2015 roku, w święto Uniwersytetu i dzień dziecka. Dołącz do nas, przynieść trochę trzciny i pomysłów, glinę będziemy mieli.

Akcja studentów kierunku dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, Instytutu Filozofii, Wydziału Biologii i Biotechnologii, Katedry Pszczelnictwa (Wydział Bioinżynierii Zwierząt) i ludzi dobrych intencji ma charakter edukacyjny i społecznościowy. Przy wspólnej pracy i zabawie prowadzić będziemy interdyscyplinarne rozmowy o dawnych Prusach, o ekologii owadów zapylających o ekosystemie miasta i o pszczołach miodnych. A to wszystko z okazji urodzin uniwersytetu i święta UWM.
Hotele dla pszczół - będą to konstrukcje gliniano-słomiano-drewniane, nawiązujące do dawnej architektury. Jest już pozwolenie na budowę przed Biblioteką Główną UWM. Zabraliśmy się do przygotowania akcji. Godziny i miejsce mogą ulec zmianie.

Stanisław Czachorowski

Dołącz do nas na facebookowym wydarzeniu

Zobacz filmik o tym, jak studenci biologii budowali hotele dla pszczół.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz