czwartek, 16 kwietnia 2015

Zaproszenie na Polish Evolutionary Conference 2015

Polish Evolutionary Conference (PEC) jest cykliczną konferencją naukową organizowaną przez Komitet Biologii Ewolucyjnej i Teoretycznej PAN we współpracy z różnymi krajowymi ośrodkami naukowymi. Celem PEC jest stworzenie forum do prezentacji i dyskusji wyników badań z zakresu biologii ewolucyjnej prowadzonych w Polsce i za granicą.

Pierwsze wydanie PEC miało miejsce w Krakowie we wrześniu 2013 r. Konferencja bazuje na doświadczeniach Warsztatów Biologii Ewolucyjnej, organizowanych przez Komitet w Warszawie w latach 1996-2012. Jest kierowana do wszystkich badaczy ewolucji, w tym do doktorantów i studentów.

III Polish Evolutionary Conference organizowana jest przez:
  • Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 
  • Komitet Biologii Ewolucyjnej i Teoretycznej PAN 
  • Krajowy Naukowy Ośrodek Wiodący Poznańskie Konsorcjum RNA 
Program obejmuje wykłady plenarne oraz 15 minutowe referaty zgłoszone przez uczestników, jak również sesję posterową. Odbędzie się również sesja specjalna RNA and Evolution sponsorowana przez KNOW Poznańskie Konsorcjum RNA. Językiem konferencji będzie angielski.

Wykłady plenarne:
  • Eva Jablonka, Tel Aviv University “The evolutionary implications of epigenetic inheritance” 
  • Grażyna Jasieńska, Jagiellonian University “An evolutionary view on women's biology and health” 
  • Jochen Wolf, Uppsala University “Speciation genomics in natural populations” 
  • Ryszard Korona, Jagiellonian University “Genetic dominance and epistasis as buffers against natural selection: insights form experimental analyses of the yeast model”.  
Z powodów logistycznych liczba uczestników konferencji jest ograniczona do 120 osób, dlatego doradzamy wczesną rejestrację. Równocześnie informujemy, że dzięki naszej współpracy z Polskim Towarzystwem Nauk o Człowieku i Ewolucji, można będzie słuchać w Poznaniu referatów o tematyce ewolucyjnej przez cztery kolejne dni! Informacje o konferencji PTNCE, która poprzedzi PECIII, można znaleźć wśród aktualności na stronie www naszej konferencji.

 Komitet Organizacyjny:
Prof. dr hab. Jacek Radwan
Prof. dr hab. Izabela Makałowska
Prof. dr hab. Tomasz Osiejuk

więcej na stronie: http://www.pec2015.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz