niedziela, 13 marca 2016

Łomżyńska Giełda Pomysłów na Życie


W łomżyńskim III Liceum Ogólnokształcącym już po raz szesnasty odbyła się Giełda Pomysłów na Życie, której celem jest zaprezentowanie młodzieży licealnej, jakie możliwości czekają ich po zdaniu egzaminu maturalnego. Dlatego też nasza reprezentacja Samorządu Studenckiego w składzie: Martyna Grzyb, Kamila Puławska i Adam Burczyk wraz z dr hab. Iwoną Bogacką, prof. UWM dzielnie stanęła do boju, aby promować nasz Wydział Biologii i Biotechnologii!

Zapoznaliśmy maturzystów z systemem IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów) oraz ofertą dydaktyczną naszej uczelni. Oprócz tego przedstawiliśmy, jakie możliwości stoją przed nimi już jako studenci (koła naukowe, działalność w Samorządzie Studenckim, etc.). Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty, które wypożyczyliśmy z Katedry Zoologi dzięki współpracy z dr Karolem Komosińskim. Mieliśmy na swoim stanowisku szkielet żółwia, kikutnicę, jeżowce, gablotkę z egzotycznymi motylami i wiele innych ciekawych okazów, o których przygotowaliśmy masę ciekawostek. Jednakże, chyba największe wrażenie zrobili Stefa, Irena i Andrzej - żywe karaczany madagaskarskie, które co odważniejsi (ku zaskoczeniu - w większości dziewczęta) mogli brać na ręce. Przy okazji opowiedzieliśmy licealistom jak wygląda studiowanie "od kuchni", dzięki czemu udało nam się (chyba) rozwiać nieco wątpliwości na tak tajemniczo i złowieszczo brzmiące hasła jak USOS, sesja czy kolokwium.

W końcu nie taki diabeł straszny jak go malują. Mamy nadzieję, że spośród ponad 400 uczestników giełdy, w październiku ujrzymy kilka znajomych twarzy nerwowo czekających na pierwszy wykład pod Aulą Collegium Biologiae.

Kamila Puławska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz