wtorek, 22 marca 2016

226 artykułów w internetowej Encyklopedii Przyrody Warmii i Mazur

Witam wszystkich, a szczególnie mojego przyjaciela profesora Stanisława Czachorowskiego, który niejako wymusił na mnie ten wpis. Chodzi otóż o to, że wspólnie z profesorem najpierw utworzyliśmy, a od dwóch lat ciągniemy wspólnie wózek pn. internetowa Encyklopedia Przyrody Warmii i Mazur. Nazwaliśmy ten projekt dla niepoznaki skromnie: natura.wm.pl. Wspiera nas też Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, przez pierwszy rok bardzo aktywna, obecnie nieco mniej.


Marzy nam się - to znaczy profesorowi i mnie - aby portal wzbogacał się stale o nowych autorów, którzy wnosiliby nowe, atrakcyjne treści. Nasza formuła jest niezwykle pojemna: nie ograniczamy tematyki (byleby miała jakikolwiek związek z przyrodą), rozmiarów publikacji, liczby zdjęć itp. Na razie mamy dokładnie 226 artykułów + kilkaset tzw. obiektów, czyli opisanych w sposób popularno-naukowy roślin, zwierząt i grzybów. Do tego pokazujemy wszystkie jeziora Warmii i Mazur - jest ich w naszej bazie ponad 1400.

Jestem absolutnie pewny, że wśród studentów Wydziału Biologii i Biotechnologii (a także oczywiście innych wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego) są potencjalni autorzy pasjonujących artykułów przyrodniczych. Pokażcie się kochani!

Co prawda nie oferujemy zapłaty za opublikowane u nas artykuły, ale gwarantujemy splendor i honor oraz dotarcie do szerokiej rzeszy czytelników. Natura.wm.pl jest bowiem jednym z ok. 200 serwisów dużego portalu gazetaolsztynska.pl, należącego do największego i najpoważniejszego pisma Warmii i Mazur - Gazety Olsztyńskiej. \

Adam Bartnikowski
redaktor serwisów: mojemazury.pl; naszawarmia.pl; ziemiachelminska.pl; podroze.wm.pl; natura.wm.pl

Zapraszam do kontaktu mailowego: a.bartnikowski@gazetaolsztynska.pl lub redakcja@mojemazury.pl. Jeżeli komuś nie po drodze, może kontaktować się z prof. Stanisławem Czachorowskim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz