środa, 4 marca 2015

I Ogólnopolska Konferencja Doktorantów Nauk o Życiu


I Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów Nauk o Życiu – BioOpen, odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2015 r. na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki więcje: http://acer.biol.uni.lodz.pl/~bioopen

Termin zgłoszeń na konferencję został wydłużony do 15 marca! I Ogólnopolska Konferencja Doktorantów Nauk o Życiu – BioOpen to pierwsze tego typu wydarzenie w Łodzi. Na Konferencji wystąpią wybitni goście ze świata nauki oraz młodzi naukowcy z całego kraju.

W dniach 20-22 kwietnia 2015 r., Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego stanie się miejscem prezentacji dokonań licznych zespołów badawczych, wymiany cennych doświadczeń oraz demonstracji osiągnięć młodych doktorantów. BioOpen to pierwsza konferencja, która obejmuje różne specjalizacje z dziedziny Nauk o Życiu. Ze względu na szeroki zakres podejmowanej w ramach Konferencji problematyki zostało wyodrębnionych sześć sesji tematycznych:

  • Choroby cywilizacyjne - od mechanizmów molekularnych do nowych strategii leczenia, 
  • Fizjologia i biotechnologia roślin, 
  • Komórka - podstawowy model badawczy, 
  • Nanotechnologia w naukach biologicznych, 
  • Neurobiologia, 
  • Życie w skali mikro - od mikrobiologii do biotechnologii. 
 Podczas dni konferencyjnych odbędą się sesje tematyczne obejmujące wykłady plenarne zaproszonych gości, sesje referatowe oraz sesje plakatowe. Ponadto w trakcie trwania BioOpen swoje usługi i produkty zaprezentują cenione i znane firmy z branży life science. Nie zabraknie również atrakcji integrujących środowisko młodych naukowców.

Organizatorzy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz