czwartek, 12 listopada 2020

Prelegenci Seminarium z cyklu Otwieranie Nauki - Praktyka i Perspektywy



Dr hab. inż. JUSTYNA MOŻEJKO-CIESIELSKA
Wiceprzewodnicząca Rada Młodych Naukowców. Doktor habilitowana w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych, w dyscyplinie nauki biologiczne. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Mikrobiologii i Mykologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień związanych z mikrobiologiczną syntezą biodegradowalnych polimerów. Kierownik projektów badawczych finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowe Centrum Nauki.

Odbyła liczne staże m.in. w University of Cambridge i University of Oxford w Wielkiej Brytanii, University of Aveiro w Portugalii, University of Applied Sciences w Offenburgu. Za osiągnięcia naukowe otrzymała nagrody i stypendia o zasięgu krajowym i międzynarodowym między innymi stypendium dla wybitnych młodych naukowców (MNiSW), stypendium „Maria und Georg Dietrich” oraz DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst). Posiada doświadczenie w zakresie eksperckim w gremiach takich jak: Zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów i wybitnych młodych naukowców, Zespół oceniający do spraw wymiany bilateralnej Naukowców w Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Jako wiceprzewodnicząca Rady Młodych Naukowców jest zaangażowana w identyfikowanie barier rozwoju kariery młodych naukowców i przygotowanie propozycji rozwiązań wspierających ich rozwój. Członkini Stowarzyszenia „Top500 Innovators”, Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów oraz Polskiego Towarzystwa Genetycznego. 

Więcej o seminarium: http://bg.p.lodz.pl/onpp2020



Tegoroczne bezpłatne Seminarium odbędzie się online 24 listopada 2020 r., i zgodnie z założeniami, ma być przedsięwzięciem skupiającym szerokie grono zarówno bibliotekarzy i specjalistów pracujących w bibliotekach akademickich, a także naukowców i wydawców prac naukowych. Wymiana wiedzy i doświadczeń między naukowcami, bibliotekarzami i wydawcami będzie elementem dyskusji na temat realizacji działań wspierających otwieranie nauki w Polsce.

Trudny czas pandemii, trwający w Polsce od marca 2020 r. spowodował wprowadzenie licznych zmian organizacyjnych w szkołach wyższych, w tym w bibliotekach akademickich oraz w organizacji dydaktyki.

Wirtualne seminarium będzie również okazją do dyskusji o aktualnych zagadnieniach związanych ze skutkami COVID-19 w działalności uczelni, takimi jak zmiana organizacji pracy, elastyczność w zakresie świadczenia usług przez biblioteki, a także wpływ tych zmian na tworzenie oraz realizację polityki otwartej nauki.

Seminarium Otwieranie Nauki: Praktyka i Perspektywy 2020 jest piątą edycją wydarzenia. Poprzednio gospodarzami były: Biblioteka Politechniki Krakowskiej (2016), Centrum Naukowej Informacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (2017), Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu (2018), Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (2019).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz