Nieoficjalna i bardziej swobodna w przekazie strona wydziałowa, z relacjami z badań naukowych, zajęć dydaktycznych, spotkań nieformalnych i dyskusji. Jednym słowem "o życiu" (biologia zobowiązuje) we wszelkich jego uniwersyteckich a nawet biotechnologicznych przejawach.
czwartek, 16 marca 2023
Dzień Otwarty UWM - 31 marca 2023
wtorek, 14 marca 2023
18-te Sympozjum Polskich Karabidologów oraz 9-te Spotkanie Bałtyckich Koleopterologów
Dear Colleagues,
This is a friendly reminder that the registration deadline for contributing to the 18th Symposium of Polish Carabidologists and the 9th Baltic Meeting of Coleopterologists is Mar 31st, 2023. You are welcome to fill in and return the registration form.
Due to the timing of university exams, many participants find it challenging to attend the Symposium. Therefore, we have decided to make a slight change to the programme, and we will start the conference on Jun 21st at 12.00, so we hope that everyone can arrive on time.
Regarding accommodation, please indicate your preference in the registration form, and we will take care of the booking.
We look forward to hearing from you.
Kind regards,
Agnieszka Kosewska & Jarosław Skłodowski
http://wril.uwm.edu.pl/fitent/sympozjum-karabidologiczne
Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Pragniemy przypomnieć, że termin rejestracji na 18-te Sympozjum Polskich Karabidologów oraz 9-te Spotkanie Bałtyckich Koleopterologów mija 31 marca 2023. Zapraszamy do wypełnienia i odesłania formularza rejestracyjnego.
Ze względu na czas egzaminów na uczelniach, wielu uczestników ma problem z wygospodarowaniem czasu na przyjazd na sympozjum, w związku z tym, zdecydowaliśmy się na drobną zmianę w programie. Konferencję rozpoczniemy 21 czerwca o 12-tej, aby każdy z uczestników zdążył dojechać do Olsztyna.
Odnośnie zakwaterowania, proszę zaznaczyć Państwa preferencje w formularzu rejestracyjnym, a my zajmiemy się rezerwacją.
Z niecierpliwością czekamy na wiadomości od Państwa.
Serdecznie pozdrawiamy,
Agnieszka Kosewska & Jarosław Skłodowski
http://wril.uwm.edu.pl/fitent/sympozjum-karabidologiczne
wtorek, 7 marca 2023
Jubileuszowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Entomologicznego z okazji 100-lecia
W tym roku przypada Jubileusz 100-lecia Polskiego Towarzystwa Entomologicznego. Dla uczczenia tej pięknej rocznicy odbędzie się Nadzwyczajny Zjazd PTEnt., połączony z konferencją naukową. Szczegóły dotyczące zjazdu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie państwo na stronie PTEnt.: https://sparrow.up.poznan.pl/pte/index.html
czwartek, 2 marca 2023
Tydzień Mózgu 2023
W dnach 13-17.03.2023 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędą się DNI MÓZGU pt. „Niesamowity mózg" (https://konferencje.uwm.edu.pl/niesamowity-mozg).
Organizatorem tego wydarzenia jest Naukowe Koło Biotechnologów z Wydziału Biologii i Biotechnologii.
Dni Mózgu organizowane na Naszym Uniwersytecie to wydarzenie w ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu corocznej akcji edukacyjnej, która ma na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu mózgu (https://www.brainawareness.org).
W ramach tego wydarzenia planowane są warsztaty, wykłady, quizy i zabawy. Do współpracy zaproszono Pracowników i Studentów Wydziału Biologii i Biotechnologii, Wydziału Nauk Medycznych, Wydziału Nauki o Żywności, Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa.
Event na Facebooku: https://fb.me/e/4DhQ3Wl5f
Program https://view.genial.ly/63f21c2a343d8e001aa621f0/presentation-dni-mozgu-uwm-2023
Jestem Przyjacielem Ziemi 2023
21 marca o godzinie 9.30, w Parku na Jakubowie (Olsztyn), dołączmy do akcji edukacyjnej pt. Jestem Przyjacielem Ziemi. To kontynuacja naszej wcześniejszej współpracy z Ligą Ochrony Przyrody oraz UNO. Oczywiście, współpracujących instytucji w tej akcji jest więcej.
Edukacja jest ważna tak samo jak inwestycje. Jest myśleniem
o przyszłości. I chodzi nie tylko o fakty lecz także o postawy. Jestem
przyjacielem Ziemi czyli także człowieka. Bo bez otaczającej nas przyrody nie
jesteśmy w stanie przetrwać. Edukację warto rozpoczynać od najmłodszych oraz
międzypokoleniowo. Działania edukacyjne, przybliżające różne zagadnienia współczesnego
świata i dbania o otaczające nas ekosystemy, adresujemy do przedszkolaków i
najmłodszych klas szkoły podstawowej. Ale przecież są to także działania międzypokoleniowe.
Jak również jest to sposób na edukacyjne wspieranie placówek edukacyjnych. Edukacja
przyszłych pokoleń to nasza wspólna sprawa. Chcemy opowiadać o łąkach
kwietnych, o zapylaczach o małej retencji wody w mieście i o gatunkach roślin, grzybów
i zwierząt, które spotykamy w najbliższym otoczeniu.
Stanisław Czachorowski