Prosimy o wsparcie i codzienną wytrwałą aktywność. Punktacja liczy się w Lidze Wydziałów.
Pod koniec listopada studenci Wydziału Biologii i Biotechnologii wybrali swojego, wydziałowego Belfra 2019 roku. Jest nim dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM. Od 25. listopada do 1. grudnia b.r. na naszym Wydziale trwało głosowanie w plebiscycie „Belfer UWM”. Studenci wybierali najlepszego nauczyciela akademickiego. Dr hab. Stanisław Czachorowski, prof UWM zmierzy się w II etapie plebiscytu z Belframi, wybranymi na innych Wydziałach UWM. Internetowe głosowanie będzie trwało w terminie 13-19 stycznia 2020 r., a finał akcji będzie miał miejsce 22 stycznia 2020 r., podczas uroczystej gali.
Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer 2019 reprezentuje dr hab. Stanisław Czachorowski prof. UWM To jeden z najbardziej znanych kortowskich popularyzatorów nauki, koordynujący m.in. Noc Biologów na UWM. Jak zareagował na wyróżnienie? Posłuchajcie!
W Radiu UWM FM, dr hab. S. Czachorowski, prof UWM jest częstym gościem. |
Stanisław Czachorowski znany jest z bezpośredniego i bliskiego kontaktu ze swoimi studentami. Dlatego też o tym, że został finalistą plebiscytu Belfer 2019, żacy poinformowali go za pośrednictwem... messengera. Jak przyjął to wyróżnienie? "Z zaskoczeniem i niedowierzaniem. Ucieszyłem się, ponieważ od kilku lat staram się studentów zachęcić do wykorzystywania portali społecznościowych do komunikacji zawodowej. A zatem była to podwójna radość" - przyznał w rozmowie z reporterem Radia UWM FM (Arkadiusz Stępień-Miernikowski).
Aktywność naukowa prof. Czachorowskiego była już wielokrotnie doceniana i dostrzegana nie tylko w Olsztynie. Jednak pierwszy raz wyróżnili go studenci UWM. "Bywały już nagrody - popularyzator nauki czy wykładowca roku z Uniwersytetu Dzieci. A ponieważ dydaktykę traktuję poważnie, jest to dla mnie ważne wyróżnienie!" Prof. Stanisław Czachorowski związany jest z Katedrą Ekologii i Ochrony Środowiska Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie. O nauce pisze także w internecie na swoim blogu: Profesorskie Gadanie.
"Jestem hydrobiologiem, entomologiem i ekologiem. Zatem zajęcia, które prowadzę w większości są z tym związane. Prowadzę też nauczanie pozaformalne - adresowane do uczniów i do dorosłych, seniorów. W zasadzie pewien model nauczyciel i klasa coraz mniej obowiązuje. Przekazywanie wiedzy z wykorzystaniem mediów (radia czy bloga) trafia do szerszej grupy i w XXI wieku ta forma edukacji będzie się nasilała. Przyzwyczajeni jesteśmy do wykładów i ćwiczeń, ale taka forma przekazywania wiedzy nie jest już jedyną. Musimy przyzwyczaić się do zupełnie nowej roli uniwersytetów" - podkreśla. Z dr hab. Stanisławem Czachorowskim prof. UWM w Radiu UWM FM spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania radiowej rozmowy!
Głosowanie odbywa się na stronie" https://belfer.uwm.edu.pl/ (można oddać codziennie jeden głos) w dniach 13-19 stycznia 2020 r.
Czy znasz Belfra 2020 Wydziału Biologii i Biotechnologii? Zapraszamy do quizowej zabawy. Wejdź na stronę joinmyquiz.com i wpisz kod: 650279 lub kliknij ten link.
Plebiscyt to przede wszystkim działanie drużynowe i zespołowe. Czy wesprzecie Wydział Biologii i Biotechnologii ?
S. Czachorowski na obozie naukowym ze studentami (Mazowsze) |
S. Czachorowski w czasie zajęć dla młodzieży w Parku Centralnym w Olsztynie |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz