Nadganiamy terminy! „Głos” trafił do sprzedaży w maju, w pełni wiosny. Pytajcie o niego w salonach Empiku, Kolportera i Ruchu, a jeśli w którymś punkcie go nie znajdziecie, poproście sprzedawcę o zamówienie. Przy okazji przypominamy, że najpewniejszym sposobem otrzymywania naszego czasopisma jest prenumerata.
Co ciekawego w najnowszym numerze?
Bohater okładki, czyli chrabąszcz majowy, przedstawi się w rubryce „Poznaj mnie i ćwicz spostrzegawczość”.
Mała podróżniczka Lilka dotrze razem z mamą do osady ludu Himba w Nambii, przemierzywszy wcześniej najstarszą pustynię świata Namib (Anna Makowska „Spacer w przyrodę”).
W „Zagadkach z pól i kniei” Marcin Świtalski rozwikła zagadki życia w stadzie, parze i samotnie dużych i mniejszych ssaków spotykanych w naszych lasach.
Wiosną wszyscy czekamy na pierwsze kwiaty. Michał Kaczorowski nauczy was, jak bezbłędnie rozpoznawać wczesnowiosenne kwitnąco na żółto rośliny zielne („Z Głosem Przyrody nie pomylę…”), a w cyklu „Podaj przyrodzie pomocną dłoń” (Hanna Będkowska) zrobicie kwietne Memory. Swoją szatę, inną w każdej porze roku, pokaże lepiężnik różowy (Anna Majewicz-Wojciechowska „Poznajemy szaty z przyrodniczej szafy”), a czosnek niedźwiedzi zachęci do wprowadzenia go do kuchni (Anna Majewicz-Wojciechowska „Zielnik palce lizać”).
Wiosna to również powroty ptaków z zimowisk i ich rozśpiewane gody. O zadaniach, jakie mają do wypełnienia ptaki wiosną, i o ich obserwowaniu opowie Dorota Zielińska w rubryce „Ptaszenie jest fajne”. Zaręczyny rybitw białoskrzydłych, uwiecznione na zdjęciu przez Sebastiana Sołtyszewskiego, będą tematem „Z drugiej strony kadru”. Ptaki goszczą też na naszym plakacie.
Kacperek weźmie udział w konkursie piosenki, w którym wygra zespół rapujących spulchniaczy gleby (Maciej Trzepałka „Reporter Kacperek na tropie… dżdżownicy”). Będzie też mowa o jeżu, wielkim amatorze dżdżownic (Justyna Cilulko-Dołęga „Podziemny łowca”) i o bobrach – specjalistach od tam, których efekty pracy będą oglądać Karolina i Dominik (Katarzyna Lewańska-Tukaj „Księga lasu”).
Oczywiście nie zabraknie zagadek, rebusów i kolorowanek, będzie też krzyżówka przygotowana przez chochlika Hohełkę, ciekawostki o zwierzętach itd. I oczywiście konkurs z nagrodami.
Zachęcamy do lektury!
Nieoficjalna i bardziej swobodna w przekazie strona wydziałowa, z relacjami z badań naukowych, zajęć dydaktycznych, spotkań nieformalnych i dyskusji. Jednym słowem "o życiu" (biologia zobowiązuje) we wszelkich jego uniwersyteckich a nawet biotechnologicznych przejawach.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz