Pracownicy Wydziału Biologii często udzielają swojego głosu w lokalnych i regionalnych mediach (prasie, radiu, telewizji). Nie liczy się to do dorobku naukowego ani nie otrzymują za to gratyfikacji finansowych. Ta społeczna praca (bo wymaga czasu i cierpliwości) jest realizacją idei uniwersytetu otwartego. Za pośrednictwem mediów objaśniają biologiczną rzeczywistość wokół nas, docierają z tymi drobnymi informacjami nie tylko do studentów Wydziału Biologii, ale i do szerokiego kręgu odbiorców. W jakimś sensie współuczestnicząc w kształceniu ustawicznym i pozaformalnym pomagają zrozumieć zjawiska przyrodnicze zachodzące wokół "szarego zjadacza chleba".
Powyższy zeskanowany fragment pochodzi z dzisiejszej Gazety Olsztynskiej (4 listopada 2010) z dodatku "Olsztyn dzień po dniu". Ekspercka informacja prof . M. Dynowskiej stanowi uzupełnienie artykułu "Pleśń"Nie szkodzi!" (dotyczy zagrzybionego budynku mieszkalnego). W tym samym numerze Gazety zamieszczona jest wypowiedź dr. hab. S. Czachorowskiego na temat przyrodniczego zagospodarowania Jeziora Krzywego - w uzupełnieniu działu z listami czytelników. Dziennikarze korzystają z eksperckiej wiedzy pracowników naszego wydziału w wyjaśnianiu problemów dnia codziennego. W ten sposób wiedza z Wydziału Biologii trafia także "pod strzechy".
Nieoficjalna i bardziej swobodna w przekazie strona wydziałowa, z relacjami z badań naukowych, zajęć dydaktycznych, spotkań nieformalnych i dyskusji. Jednym słowem "o życiu" (biologia zobowiązuje) we wszelkich jego uniwersyteckich a nawet biotechnologicznych przejawach.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz