Pierwszego lipca 2020 r. rozpoczynamy dwuletni projekt edukacyjny pt. "Spotkania z Nauką". Zapraszamy na konferencję prasową on-line, w czasie której opowiemy skąd się wziął pomysł i co z projektu będzie wynikało. I dlaczego taka nietypowa forma spotkania z mediami.
Kiedy: 2 lipca o godz. 13.00
Jak: webinarium na platformie ClickMeeting. Udział może wziąć 25 osób (tyle miejsc w wirtualnym pokoju).
Kliknij tu by się zarejestrować (Rejestracja)
Co: Rozpoczynamy dwuletni projekt edukacyjny pt. "Spotkania z Nauką". W czasie konferencji prasowej opowiemy skąd się wziął ten projekt i co z niego będzie wynikało. I dlaczego taka nietypowa forma spotkania z mediami.
Webinarium poprowadzi i będzie moderował dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM. O badaniach naukowych, prowadzonych na Wydziale Biologii i Biotechnologii oraz o projekcie edukacyjnym Spotkania z Nauką opowiedzą: prof. dr hab. Nina Smolińska, dr hab. Dorota Juchno, prof. UWM, dr hab. Anna Biedunkiewicz.
W spotkaniu weźmie udział także p. Wioletta Śląska-Zyśk - dyrektor Centrum Promocji Nauki i Innowacji "Kortosfera".
Głównym celem projektu jest upowszechnianie i popularyzacja osiągnięć nauk ścisłych, głównie nauk biologicznych, w szerokich kręgach społecznych, w szczególności wśród młodzieży szkół średnich z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i województw sąsiednich. Dodatkowym celem projektu jest budowanie kapitału naukowego (zachęcanie do kontynuacji kształcenia na poziomie wyższym) oraz popularyzacja oferty kształcenia UWM w Olsztynie wśród młodzieży licealnej. W ramach przedsięwzięcia uczestnicząca młodzież pozna pełen cykl powstawania wiedzy, z uwzględnieniem obserwacji, dostrzegania problemu, dyskusji, analizy, działania i przedstawiania rezultatów badań. Aktywizujące metody upowszechniania wiedzy uwzględniają wyniki badań psychologicznych i neurodydaktyki, dotyczące procesu uczenia się.
W ciągu 24 miesięcy ponad 50 pracowników UWM zorganizuje: 4 pikniki naukowe, w których weźmie łącznie co najmniej 2000 uczestników, dwa obozy naukowe na Uniwersytecie, 60 wykładów, warsztatów i kawiarni naukowych w formie wyjazdowej, 12 cyklicznych spotkań na Uniwersytecie z wykładami i warsztatami, trzy wystawy półroczne w Bibliotece Uniwersyteckiej oraz cztery wystawy objazdowe (każda po 10 planszy wielkoformatowych), opublikowanych zostanie co najmniej 150 krótkich tekstów i filmików popularnonaukowych na blogu oraz mediach społecznościowych. Bezpośredni udział w zajęciach i wystawach weźmie udział co najmniej 4 000 osób, a przekaz medialny dotrze do co najmniej 1 500 000 odbiorców w kraju i za granicą.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz