Strony

poniedziałek, 18 marca 2013

Tajemnica Laser Tag

Drużyna, od lewej: Marcin Walter, Adrian Duba, Jakub Idźkowski i Mateusz Florczuk
Po wczorajszych wydziałowych rozgrywkach w Laser Tag pojawiły się pytania czym jest gra o tej tajemniczej nazwie i jak ma się ona do naszego wydziału.

Laser Tag definiowany jest (wg portalu kwateraglowna.pl) jako zespołowy sport, w którym gracze zdobywają punkty poprzez „znakowanie celów” przy użyciu ręcznej broni emitującej podczerwień. Każdy z graczy wyposażony jest w czujniki wychwytujące wiązkę podczerwieni wypuszczaną przez innych graczy. Jest to nowoczesna (i praktycznie bezbolesna) alternatywa dla Paintball’a. Pierwowzorem Laser Taga był system MILES, wdrożony na przełomie lat 70. i 80. XX wieku przez US Army i służył on do szkoleń bojowych. W 1982 roku zaprojektowany został system gry z możliwością komercyjnego zastosowania, a pierwsze centrum z laserowym paintballem powstało w 1984 roku w Dallas.

W Polsce gra w Laser Tag spopularyzowana została głównie dzięki bijącemu rekordy oglądalności amerykańskiemu serialowi komediowemu „How I Met Your Mother” i jego bohaterowi - Barney’owi Stinsonowi, który powoli staje się w społeczeństwie ikoną, „człowiekiem-legendą” i słynie m.in. z zamiłowania do tej gry. Olsztyńskie rozgrywki w Laser Tag możliwe są dzięki X-Arenie – miejscu wirtualnej rozrywki (ul. Iwaszkiewicza 22). W tym właśnie miejscu wieczorem, 17. marca odbył się pierwszy etap (eliminacje) do międzywydziałowych rozgrywek Laser Tag – jednego z elementów organizowanej przez RUSS UWM Ligi Wydziałów, która zadecyduje o kolejności wydziałów idących w Paradzie Wydziałów podczas Kortowiady. W eliminacjach wzięło udział 5 drużyn o ciekawych nazwach: Jeźdźcy Apokalipsy, Ogórki Zdzisława, Kopyto Szatana, Dzikie Bąki oraz Zjarane Kucory. Drużyny grały pomiędzy sobą w systemie „każdy z każdym” w meczach po 10 minut. Bezkonkurencyjni okazali się panowie z Dzikich Bąków, którzy we wszystkich meczach zwyciężali z dużą przewagą punktową.

W skład wygranej drużyny wchodzili (na zdjęciu od lewej): Marcin Walter, Adrian Duba, Jakub Idźkowski i Mateusz Florczuk. Wszyscy panowie są studentami trzeciego roku biotechnologii, a część z nich to zapaleni gracze w internetową grę League Of Legends, dzięki czemu strategiczne myślenie i opanowanie w walce nie były im obce. Na arenie wykazali się oni dużym zgraniem, umiejętnością współpracy oraz wielkim duchem walki.

Serdecznie gratulujemy wygranej oraz życzymy im powodzenia w kolejnym, międzywydziałowym etapie rozgrywek!

W imieniu RWSS WBiB,
Marcin Walter

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz